Sağ birleşti, Sol'da son durum

  • Giriş : 06.05.2007 / 00:00:00

Solda birlik arayışları çerçevesinde CHP ve DSP heyetleri arasındaki görüşme sona erdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Solda birlik arayışları çerçevesinde CHP ve DSP heyetleri arasındaki görüşme sona erdi.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve DSP Genel Başkanı Zeki Sezer iki parti yöneticilerinin de katılımı ile saat 21.45'te CHP Genel Merkezinde bir araya geldi.

İki lider yaklaşık bir buçuk saat sonra CHP Genel Merkezinden ayrılırken, heyetler arası görüşme üç buçuk saat daha devam etti.

Görüşmenin ardından CHP Genel Sekreteri Önder Sav ve Genel Başkan Yardımcısı Eşref Erdem ile DSP Genel Sekreteri Ahmet Tan ve Parti Meclisi Üyesi Emrehan Halıcı birlikte basın mensuplarına açıklama yaptı.

Emrehan Halıcı, güç birliği yapma konusunda çok yararlı bir görüşme gerçekleştirdiklerini söyledi. Gelinen noktanın olumlu olduğunu ifade eden Halıcı, görüşmelerin yarın devam edeceğini belirtti.

Halıcı, bir soru üzerine, ''Görüşmemiz olumlu, güzel gidiyor. Güzel haberler vermeyi umut ediyoruz'' dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Eşref Erdem de, ''Çalışmaların devam ettiğini, sağlıklı bir işbirliğini gerçekleştirmeyi umut ettiklerini'' söyledi.

Bir gazetecinin, ''Birleşme mi işbirliği mi?'' sorusu üzerine Erdem, ''Açıkça ifade ettim sağlıklı bir işbirliği yapma konusunda bir mutabakata varmayı hedefliyoruz'' yanıtını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious