Sağ ittifakta Yılmaz çatlağı

  • Giriş : 29.05.2007 / 23:37:00

İki lider arasında görüş ayrılığı bir türlü giderilemedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ağar, Yılmaz'a destek olurken resmen partiye üye olmasını engelleyen Mumcu, adaylığına dair yeni formüle de karşı çıkıyor.

AKP'ye karşı güçlerini birleştiren DYP ve Anavatan ittifakında en çok Anadolu teşkilatlarının birleşmesinde sorun yaşanması bekleniyordu. Ancak seçimlere iki ay kala partilerin arasına Mesut Yılmaz girdi. Mesut Yılmaz'ın DP listesinden bağımsız aday olacağını açıklamasının ardından Anavatan Lideri Erkan Mumcu, bu görüşe karşı çıktı.
Mumcu, önceki gün Cine 5’te katıldığı "Üç artı 1" adlı programda "Bence doğrusu bağımsız aday olmasıdır. Kimse kendisini bir pozisyona koyup, listelerine bakacağım demesin. Kimsenin bu oluşuma koşul dayatma gücü imkanı yoktur" diye konuştu.

Ancak bugün Mesut Yılmaz'ın DP listesinden aday olmasına karşı çıktığına yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Sayın Yılmaz, daima siyaset yaptığı yer olan Rize'den bir kez daha bir tür güven oyu istediğini beyan etmiştir. Ama Demokrat Parti listesinden bağımsız aday olmak için henüz Demokrat Parti'ye bir başvurusu yoktur" ifadesini kullandı.

Mesut Yılmaz, DP listesinden seçimlere gireceğini açıklamış ve bu konuda DP Lideri Mehmet Ağar'dan tam destek aldığını belirtmişti.
Sağda birleşme uğruna bir çok farklı anlayış noktalarını görmezden gelen Mumcu-Ağar ikilisi, bu kez Yılmaz çatlağıyla karşı karşıya

Kaynak: HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious