Sağanak ve dolu, Çanakkale'yi ezdi geçti

Sağanak ve dolu, Çanakkale'yi ezdi geçti.8949
  • Giriş : 20.03.2008 / 08:58:00

Çanakkale'de akşam saatlerinde başlayan ve 10 dakika süren sağanak yağmur ve dolu yağışı kent merkezindeki bazı cadde ve sokakları göle çevirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yağış öncesinde alınan tedbirler sayesinde ana arterler üzerindeki rögar kapaklarında tıkanma olmaması nedeniye her yağmur sonrası oluşan göl manzaraları bu kez yaşanmadı. İlk olarak saat 20.00'da başlayan ve aralıklar ile süren sağanak yağmur, fırtına ile birlikte saat 21.10'da şiddetini arttırdı. Yaklaşık 10 dakika aralıksız süren sağanak yağış ve dolu iş çıkışı evlerine gitmek isteyen vatandaşları ve sürücüleri zor durumda bıraktı. Rüzgarla birlikte yağan sağanak yağmurda yürümekte güçlük çeken vatandaşlar, iş yerlerinin önünde bulunan tentelerin altında sığınarak yağmurdan korunmaya çalıştı. Yağmur sonrası harekete geçen belediye ekipleri tıkanan rögarları açmak için çalışma başlattı.

Kaygan zemin nedeniyle kent merkezinde 2 Güzelyalı Beldesi'nde de bir kaza meydana geldi. Meteoroloji Müdürlüğü yetkileri, yağışların aralıklı olarak sabah saatlerine kadar devem edeceğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious