Sağanak yağış büyük hasara yol açtı

  • Giriş : 13.11.2006 / 00:00:00

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde dün geceden beri etkili olan sağanak yağış, ilçeyi teslim alırken, seralarda büyük hasara yol açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Etkili yağış neniyle ilçede çok sayıda ev ve iş yerinde su baskınları oldu. Ayrıca yöredeki seralar da selden etkilendi. Yağışlar nedeniyle ilçenin önemli bölümüne ise elektrik verilemiyor.

Gazipaşa Kaymakamı İsmail Gültekin ve Belediye Başkanı Cem Burak Özgenç, sel afetine maruz kalan bölgelerde incelemelerde bulundu. Kaymakam Gültekin ve Başkan Özgenç, sel nedeniyle en çok hasar gören İstiklal mahallesindeki iş yerleri ve seraları yerinde gördü.

Kaymakam Gültekin, yüzey sularındaki aşırı artıştan kaynaklanan bir felaketin sözkonusu olduğunu belirti. Gültekin, şu an itibariyle kesin hasar tespitinin yapılmadığını, vatandaşların dikkatli olması uyarısında bulundu. Gültekin, şu ana kadar her hangi bir can kaybının olmadığını, ancak maddi hasarın yüksek olabileceğini açıkladı.

Belediye Başkanı Özgenç ise, özellikle seralardan kopup gelen naylonların büz ve menfezleri tıkadığını, böylece su baskınlarının arttığını belirtti. Özgenç, bazı bölgelerde ise yetersiz alt yapı nedeniyle olumsuzlukların yaşandığını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious