Sağanak yağışlar geliyor dikkat!

Sağanak yağışlar geliyor dikkat!.14773
  • Giriş : 10.04.2009 / 10:14:00

Yurdun kuzeydoğu ve güneybatı kesimleri parçalı çok bulutlu geçerken zaman zaman sağanak yağış etkili olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre; Ülkenin, kuzeydoğu ve zamanla güneybatı kesimleri parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Isparta, Burdur, Denizli ile Antalya'nın iç ve batı ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler parçalı ve az bulutlu geçecek. Hava Sıcaklığı'nda ülke genelinde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgâr ise, Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın kuzeyinde kuvvetlice esecek.

ÇIĞ TEHLİKESİ VE KAR ERİMELERİ UYARISI

Meteoroloji, Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkâri) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi.

BÖLGELERDE HAVA

Marmara. Parçalı ve az bulutlu geçecek. Rüzgâr; bölgenin kuzeyinde, kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetlice esecek. Ege: Parçalı ve az bulutlu, zamanla güney kesimleri parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Denizli, çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Akdeniz: Parçalı ve az bulutlu, batı kesimleri zamanla parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Göller Yöresi (Isparta ve Burdur) ile Antalya'nın iç ve batı ilçeleri (Kemer, Elmalı, Korkuteli, İbradı ve Akseki) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. İç Anadolu: Parçalı ve az bulutlu olacak. Batı Karadeniz: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı, doğusu ilk saatler çok bulutlu geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekmektedir. Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçecek. Bölgenin doğusunda sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görülecek. Bölgenin doğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkâri) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*