Sağanak yağışlar geliyor dikkat!

Sağanak yağışlar geliyor dikkat!.11000
  • Giriş : 14.04.2009 / 10:11:00

Yurdun kuzey, iç ve batı bölgelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağış bekleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yurdun kuzey, iç ve batı bölgelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağış geçişlerinin görüleceği beklenirken, hava sıcaklığı, ege, batı Akdeniz ile batı Karadeniz bölümünde 3 ile 5 derece azalacak, diğer yerlerde 2 ile 4 derece artacak.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre; Yurdun kuzey, iç ve batı bölgelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı, Ege ve Batı Akdeniz ile Batı Karadeniz bölümünde 3 ile 5 derece azalacak, diğer yerlerde 2 ile 4 derece artacak.

Rüzgar ise, Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), akşam saatlerinden sonra Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

ÇIĞ TEHLİKESİ VE KAR ERİMELERİ UYARISI

Meteoroloji, Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi.

BÖLGELERDE HAVA

Marmara: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Ege: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Akdeniz: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Batı Akdeniz (Antalya, Isparta ve Burdur) ile Kahramanmaraş çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İç Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, Eskişehir ile öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzey ve doğusu aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Batı Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekiyor.

Doğu Anadolu: Parçalı ve zamanla bölge geneli çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Erzincan ve Malatya çevreleri ile akşam ve gece saatlerinde kuzey ve batısı aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin doğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması tavsiye ediliyor.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*