Sağanak yağışlar İstanbul'a 5- 6 günlük su sağladı

Sağanak yağışlar İstanbul'a 5- 6 günlük su sağladı.12301
  • Giriş : 28.08.2007 / 15:06:00

Kadir Topbaş, İstanbul'da etkili olan yağışların İstanbul'a 5- 6 günlük su sağladığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşikİstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'da dün etkili olan ve bugün de aralıklarla devam eden yağışların İstanbul'a 5- 6 günlük su sağladığını söyledi.

Göreve yeni başlayan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Deniz Eğitim Öğretim Komutanı Tümamiral Kadir Sağdıç ve Kuzey Deniz Saha Komutanı Feyyaz Öğütçü, İBB'nin Saraçhane'deki binasında Başkan Topbaş'ı ziyaret etti. Yaklaşık 30 dakika süren görüşmenin ardından çıkışta Başkan Topbaş, basın mensuplarının İstanbul'da etkili olan yağışlarla ilgili sorularını yanıtladı.

Başkan Topbaş, "Yağışlar İstanbul'a 5-6 günlük bir su imkanı sağladı. İnşallah yağışlar devam edecek" dedi. Yağışlara rağmen, İstanbullular'ın su tasarrufuna dikkat etmelerini isteyen Başkan Topbaş, "Tasarruf konusu iyi noktalara doğru geldi. Aman devam diyorum, çok yağış da alsak devam diyorum. Çevre kirliliği ve mevsim değişikliği ve ekolojik kıyameti düşünerek tasarrufa devam." şeklinde konuştu.

Melen projesi çalışmalarının hızla devam ettiğini ifade eden Başkan Topbaş, "Melen projemiz hızla devam ediyor 20 Ekim'de de İstanbul 16.59'da suya kavuşacak." diye konuştu.

Komutanların ziyaretinin nezaket amaçlı olduğunu söyleyen Başkan Topbaş, kendisinin de bir iadeyi ziyarette bulunacağını dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious