Sağda kavga büyüyor

  • Giriş : 06.02.2007 / 00:00:00

AKP ile MHP arasındaki kavga büyüyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AKP ile MHP arasındaki kavga büyürken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ı "Patolojik hasta" diye niteleyerek, "Başbakanın içinde bulunduğu ruh hali çok vahim bir klinik tablo oluşturmaktadır. Bu kangren haline gelen patolojik hastalığın yegane yolu seçim sandığıdır" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisiyle AKP arasındaki kavgaya yeni bir boyut daha kazandırarak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için, "Ruh hali klinik tablo", kangren haline gelen patolojik hasta" nitelemelerinde bulundu. Bahçeli, Erdoğan'ı PKK ve Abdullah Öcalan ile aynı resmin içinde yer almak ve aynı söylemlerde buluşmakla suçladı.
Bahçeli yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın "Türk Milliyetçiliğini hedef alan saldırılarının ağırlaşarak ve seviye kaybederek sürdüğünü kaydederek, "Türk Milliyetçiliği düşmanlığının AKP'nin seçim kampanyasının ana teması ve taşıyıcısı olacağı anlaşılmıştır" dedi.

TEDAVİ OLMALI

Erdoğan'ın Türk Milliyetçiliğini ırkçılık, ayrımcılık ve kafatasçılık olarak suçlamaları için "hezeyan" nitelemesini kullanan Bahçeli, şöyle dedi:
"Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin varlığına, milli onuruna ve geleceğine sahip çıkılmasından, Türk milletinin birliğinin ve milli kimliğinin üzerinde titrenmesinden rahatsızdır.

Bu konuda konuştukça batan Başbakan, sözleri ve fiilleriyle hakiki hüviyetini açığa vurmaktadır.Şuur altında artık bastıramadığı ön yargılar, kompleksler ve düşmanlık duyguları bu şekilde ortaya dökülmekte ve temsil ettiği siyasi zihniyetin anatomisi gün ışığına çıkmaktadır.Türk Milliyetçiliğini karalamak ve aşağılamak için çok tehlikeli bir kışkırtıcılık misyonu üstlenen Başbakan'ın içinde bulunduğu ruh hali, bu anlamda çok vahim bir klinik tablo oluşturmaktadır.

Bu kangren haline gelen patolojik hastalığın yegâne tedavi yolu seçim sandığıdır.Türk milletinin sandık başında tecelli edecek siyasi iradesi, bunun en etkili tedavi reçetesi olacaktır."

İMRALI'DAKİYLE AYNI RESİMDE

Bahçeli, Erdoğan'ın söylemleriyle PKK'nın ve Öcalan'ın son dönemdeki kampanyalarının örtüştüğünü de savundu. Bahçeli, "Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanlık koltuğunda oturan Erdoğan, Türk Milliyetçiliğine karşı husumet manifestosu niteliğindeki sözleri ve saldırılarıyla, sadece yeminli milliyetçilik düşmanlarıyla aynı safta yer almamış, daha da vahimi terör örgütü PKK ve İmralı'daki elebaşı cani ile de 'teşhis ve ağız birliği' içine girmiştir dedi.

Erdoğan'ın Türk milliyetçilerine yönelik ırkçılık,ayrımcılık ve kafatasçılık suçlamasının "PKK ve İmralı canisi ile aynı resmin içinde yer almaktan aynı çizgiye düşmekten rahatsızlık duymadığının göstegesi olduğunu kaydeden Bahçeli, Erdoğan' için şu ifadeleri kullandı:

"PKK'nın yayın organlarını izleyenler, Başbakan'ın devleti suçlu gösterme ve Türk milliyetçiliğini karalama yarışında bu çevrelerle aynı yörünge içinde olduğunu göreceklerdir.PKK'nın son dönemde başlattığı kampanyada Türkiye Cumhuriyeti "tetikçi devlet" olarak suçlanmakta, Türk milliyetçiliği inkârcı ve ayrımcı ırkçılıkla karalanmakta ve Türkiye'nin 'kanserli bünye&' olarak görülen rejiminin tasfiyesinin önündeki en büyük engel olarak gösterilmektedir.

Terör örgütünün bu söylemleriyle Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nın Türk Milliyetçiliğini hedef alan sözleri ve devletin organlarını yıpratmak için ürettiği senaryolar arasında özde bir fark bulunmamaktadır
Başbakan Erdoğan ve AKP sözcülerinin asıl rahatsızlık duymalarını ve namuslu bir vicdan muhasebesi yaparak bu açıdan 'nereden nereye geldiklerine' bakmalarını gerektiren husus budur.

MAKYAVEL'İ BİLE KISKANDIRIR

Bahçeli, Erdoğan'ın siyaset anlayışı için, "karanlık hedeflerine varmak için her gayri meşru yolu mübah görmede Makyavel'i bile kıskandıracak çürümüş siyaset anlayışı" nitelemesinde bulundu. Erdoğan'ın Türk Milliyetçiliğini, "mayınlamış yasak bölge" ilan etmeye çalıştığını da belirten Devlet Bahçeli, açıklamasını şöyle sürdürdü:

Türk milliyetçiliği, Türkiye'nin milli birliğinin korunmasının en önemli sigortası ve Türkiye'nin önünü, ufkunu ve yolunu sürekli aydınlatan temel bir siyasi ve kültürel değer olarak ebediyen yaşayacaktır.
Başbakan Erdoğan'ın ve manevi fedailerinin Türk milliyetçiliğini ve Milliyetçi Hareket'i hedef alan hezeyanları, Milliyetçi Hareket Partisi'nin iktidar yürüyüşü kervanını etkileyemeyecektir.Yeni bir milli birlik ruhu ve şuuruyla ayağa kalkacak olan Aziz Milletimiz, ortak paydası Türkiye düşmanlığı olan ve husumetten beslenen bu şer cephesinin Türkiye'yi maruz bırakmaya çalıştığı hain suikastı her şart altında boşa çıkaracaktır.Siyasi, vicdani ve ahlaki yörüngesini kaybedenler bu gerçekleri unutmamalıdır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious