Sağır ve dilsiz kadının katil zanlıları tutuklandı

  • Giriş : 03.05.2006 / 00:00:00

Üsküdar'da 11 Şubat 2006 tarihinde Gönül Yaşar isimli kadını öldürdükleri iddiasıyla gözaltına alınarak mahkemeye çakırtılan 3 zanlıdan ikisi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sağır ve dilsiz olan Gönül Yaşar'ın Üsküdar'daki evinde boğularak öldürülmesi olayını soruşturan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, cinayet zanlısı olduğu gerekçesiyle yine sağır ve dilsiz olan Orhan G. (26), Serkan T. (23) ve Mustafa Y. (36) isimli 3 kişiyi gözaltına aldı. Ancak zanlılar, delil yetersizliğinden çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı. Öldürülen Yaşar'ın sol kolunda bulunan ısırık izinden yola çıkan polis ekipleri, ısırıktan tükürük numuneleri aldı. Alınan numuneleri Adli Tıp Kurumu'na gönderen polis ekipleri, tükürükten alınan DNA'dan katilin kimliğini belirledi. Polis, tükürükten alınan DNA'nın Yaşar'ın sevgilisi olan Orhan G.'ye ait olduğunu tespit etti. Daha önce mahkemece serbest bırakılan Orhan G, Serkan T. ve Mustafa Y., polis ekiplerince tekrar gözaltına alındı.

Zanlılar, ifadeleri alındıktan sonra tekrar yargılanmak üzere mahkemeye sevk edildi. Serkan T. serbest bırakılırken, Orhan G., ve Mustafa Y. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious