Sağır'dan müthiş iddia: "Provokatör Ergenekoncu"

Sağır'dan müthiş iddia:
  • Giriş : 10.04.2008 / 08:30:00
  • Güncelleme : 11.04.2008 / 13:33:03

MHP eski İl Başkanı Sağır ilginç bir iddiada bulundu: Provokatör Ergenekon tarafından özel görevlendirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eli silahlı provokatör Ömer Ulusoy 96 saattir yakalanamadı. MHP eski İl Başkanı Sağır ilginç bir iddiada bulundu: Provokatör Ergenekon tarafından özel görevlendirilmiş birisi. Yakalanamaz...

AKDENİZ Üniversitesi’ndeki olaylarda silah kullanırken görüntülenen provokatör Ömer Ulusoy tam 96 saattir yakalanamadı. Ergenekon terör örgütünün ülkede kaos yaratarak darbe ortamı sağlamak için her yerde kargaşa çıkarmak istediği iddiaları ortada iken, Ömer Ulusoy ile aynı karede fotoğrafları çıkan MHP Antalya eski İl Başkanı Nizamettin Sağır ilginç bir iddiada bulundu. star’a konuşan Sağır ‘Provokatör Ergenekoncu ve ülkede kaos yaratmak için düzenlenen provokasyonların bir parçası. Günlerdir yakalanamaması da ilginç’ dedi.

NE YAPTIYSAK UZAKLAŞMADI

ANTALYA Emniyeti’nin Terörle Mücadele polislerinden oluşturduğu 6 özel ekip tarafından köşe bucak aranan eli silahlı provokatör Ulusoy’u kendi başkanlığı döneminde partiden uzaklaştırmak istediğini öne süren Nizamettin Sağır ‘Ömer Ulusoy tüm vatandaşlar gibi MHP’ye gidip gelmeye başladı. İsmen kendisini tanıyordum. İşsiz, güçsüz biriydi. Ancak görünümüyle çok dikkat çekiyordu. Kılık kıyafeti nedeniyle partiye girmesini yasakladım. Bunun için aramızda tartışma yaşandı. Ama ne yaptıysak ilişkisini kesmeyi başaramadık’ dedi.

PROFESYONELLER SAKLIYOR

PROVOKATÖR Ulusoy’un Ergenekoncu ve ülkede kaos yaratmak için düzenlenen provakasyonların bir parçası olabileceğini ifade eden Sağır, ‘Türkiye düşmanları farklı bir gündem yaratmak istiyor. Ömer Ulusoy’u birileri kullanıyor. Provokasyon için özel olarak görevlendirildiğini düşünüyorum. Bu zamana kadar yakalanmaması da çok enteresan. Yakalanamaz. Çünkü profesyonel birileri tarafından saklanmaktadır. Her fotoğrafta kareye girmeye çalışmış. Bize zarar vermeye çalışan bir provokatör’ iddiasında bulundu.

Hiç mi adamımız yok

ÖMER Ulusoy’la yan yana fotoğraflarının Antalya’dan değil de Kayseri’den servis yapılmasının çok anlaşılır olmadığını anlatan Sağır ‘1.5 yıl önceki görüntüleri birileri çekip saklamış ve bugün servis yapıyor. Niye saklanmış bir görüntü bunu da anlamak mümkün değil’ dedi. Üniversitedeki olaylar için MHP’nin adam göndermesinin söz konusu olmadığını savunan Sağır ‘MHP Antalya Teşkilatı, liderini dinlemedi, töresini dinlemedi, kendi kendine bir halt yemeye kalktı diyelim. Bunu yaparken hiç mi kafaları yoktu da kuru sıkı tabanca ile çocukları gönderdiler. Böyle senaryo olabilir mi? Koca Antalya’da MHP, Akdeniz Üniversitesi’ne adam olarak bunları mı göndermiş? Hiç mi adamımız yoktu bizim?’ dedi.

Kavgada hep en öndeler

7 Mart’ta başlayan kavganın baş aktörleri, 6 Nisan’da da kavgaya en önde gidenlerdi

TÜRKİYE’NİN gündemine oturan Akdeniz Üniversitesi’nde olayların ilk kıvılcımı 7 Mart 2008 günü başladı. Çağrı Kasap ve Serkan Hindistan isimli iki öğrenci yurtta 10 kişinin saldırısında bıçaklanarak yaralandı. Saldırganlardan ikisinin öğrenci olmadığı belirlendi. Mahkemeye çıkan 10 kişi de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılarak olayların yaşandığı yurtlarına geri döndüler. O 10 kişi 6 Nisan’daki olaylarda yine ön saflardaydı.

ÖĞRENCİ DEĞİLLER AMA VARLAR

MART ayında kavgaya karıştıkları için haklarında dava açılan AÜ. öğrencileri Özkan Aydın, Ahmet Bekmez, Muzaffer Çelebi, Münir Aktan, Mehmet Çelik, Caner Aydın, Enam Seyrek, Ayvaz Ötekikıvılcım ile öğrenci olmayan Özgür Şahin, Suat Doğan, 6 Nisan günü Akdeniz Üniversitesi’nde yaşanan kavgada yine en ön saflardaydı. Üniversite öğrencisi olmayan iki kişinin yurt içindeki kavgaya nasıl karıştığı ise bir soru işareti.

İmaj çalışması mı yapıldı

ELİ silahlı provokatör Ömer Ulusoy’un 96 saattir yakalanamaması bazı soru işaretlerini de beraberinde getiriyor. Olayın hemen ardından asıl kimliği ve ülkücü olduğu hemen herkesçe bilinir hale gelen Ulusoy’un değişik yerlerdeki görüntülerinin hemen medyaya servis edilmesi kafaları karıştırdı. Susurluk kazasının hemen ardından Mehmet Özbay’ın aslında Abdullah Çatlı olduğunu kısa sürede tüm Türkiye öğrenmişti.

SANKİ BİLEREK POZ VERDİ

ULUSOY’UN üniversite bahçesinde silahla ateş ederken adeta kameralara poz vermesi soru işaretlerinin başlangıcı oldu. Ulusoy’un kampüsteki provokasyondan hemen önce bir sokak kavgası sırasında polislerle tartışırken çekilmiş kamera görüntülerindeki tavırları da dikkat çekti. Ulusoy’un alnındaki kılıç dövmesini de üniversitedeki olaylardan kısa bir süre önce yaptırması kuşkuları artırdı.

PKK sempatizanının tacizi ateşledi iddiası

AKDENİZ Üniversitesi’ndeki olayların fitilini PKK sempatizanlarının lideri olduğu iddia edilen Ahmet Bekmez’in, ülkücü olarak bilinen Tahir Deniz Uysal’ın eşi Ayşegül Uysal’ı zincirle dövmesiyle başladığı iddia edildi. Bekmez’in, erkek arkadaşı ülkücü olan Buket Ü. isimli bir kız öğrenciyi taciz etmesiyle tansiyonun iyice yükseldiği belirlendi. Diyarbakır’ın Dicle ilçesi nüfusuna kayıtlı Ahmet Bekmez’in, Buket Ü.’yü cinsel yönden taciz ettiği öğrenildi. Erkek arkadaşları ülkücü olan başka kız öğrencilerin de PKK sempatizanları tarafından taciz edildiği öne sürüldü. Ahmet Bekmez’in, Harita Kadastro Bölümü’ne bu yıl kayıt yaptırdığı belirlendi.

STAR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious