Sağlam, kendinden emin!

Sağlam, kendinden emin!.10403
  • Giriş : 16.09.2007 / 14:08:00

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, her şeyin bir ilkinin olduğunu ve Türkiye'de kendisiyle birlikte herkesin yerli teknik adama bakış açısını değiştireceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sağlam, siyah-beyazlı taraftarların kulübün resmi internet sitesi vasıtasıyla 24 Ağustos-14 Eylül tarihleri arasında yönelttiği soruları yanıtladı. Sağlam, "Türkiye'deki yerli hocalara karşı duyulan ön yargı sizi korkutuyor mu" şeklindeki bir soru üzerine, "Her şeyin bir ilki vardır. Umarım benimle beraber kamuoyunun, spor kamuoyunun, yöneticilerin, yerli teknik adama bakış açısı değişecek. Türk futbolunun en büyük sıkıntılarından bir tanesi devamlılık ve istikrar. Şu ana kadar böyle bir şey olmadı ama ben ilk olmak istiyorum" dedi.

Genç teknik adam, çalıştığı bütün teknik direktörlerden bir şeyler aldığını dile getirirken, kimseyi örnek almadığını, taklit etmediğini ve yolundan gitmediğini vurguladı. Sağlam, "Bir Ertuğrul Sağlam ekolü oluşturmak zorundayım" dedi.

Şampiyonlar Ligi için kadrolarının yeterli olup olmadığı, şeklindeki soru üzerine de Ertuğrul Sağlam, "Kendimize inandığımız zaman, potansiyelimizin farkına vardığımız takdirde Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olacağımıza inanıyorum. Ayrıca, sezonun başı olması sebebiyle yüzde 50-60 oranında bir kapasite ile oynadığımızı söyleyebilirim" şeklinde konuştu.

Genç teknik adam, "Gerçekten Diatta ve Higuain transferlerine sıcak bakıyor muydunuz" sorusunu ise "İkisine de ben 'evet' dedim, ben istedim" dedi.

Sağlam, "Rüya takımı ne zaman göreceğiz" sorusunu "Rüya takımı bu sene oluşturacağız" diye yanıtlarken, "Çocukken hangi takımı tutuyordunuz?" sorusu üzerine de "Çocukken çok fanatik derecesinde bir takım tutmuyordum ama hayatımın her döneminde Beşiktaş'a karşı bir sempatim olmuştu" ifadesini kullandı.

Şampiyonlar Ligi'ndeki rakipleri değerlendiren Ertuğrul Sağlam, "Çok güçlü ekipler. Liverpool bence şu anda dünyanın en iyi Futbol oynayan takımı. Porto ve Marsilya geçmişteki güçlerinde değiller, o da bizim için bir avantaj" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious