Sağlam: "Bazıları gidecek!"

Sağlam:
  • Giriş : 20.11.2007 / 14:45:00
  • Güncelleme : 20.11.2007 / 14:55:40

Ertuğrul Sağlam'ın, 'Beni hayal kırıklığına uğrattılar' dediği isimler kim?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Siyah - beyazlı takımın büyüklüğünün farkına varamamış, hedeflerine ayak uyduramayan futbolcuların sezon ortasında gönderileceğini söyledi.
BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde anrenman sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sağlam, 8-9 futbolcunun kendisini hayal kırıklığına uğrattığını belirterek, ''Sezon başında buraya geldiğimizde beklentimizin fazla olduğu en az 7-8 tane futbolcudan bunun karşılığını alamadık. Bundan sonra hedeflerimiz doğrultusunda bize ayak uyduramayan oyuncular bizle olamayacaklar. Bazı şeyleri yaşayarak görüyoruz. Biz de eksikliklerimizi yaşayarak gördük. Bizim anlayışımızda olmayan, Beşiktaş'ın büyüklüğünü anlayamamış olan, Beşiktaş'ın büyük hedeflerine katkıda bulunamayacak arkadaşlar bundan sonraki dönemde bizle olamayacaklar.'' dedi.- ''TAKIMIN MOTİVASYONUNU BOZMAK İSTEMİYORUZ'' -Transfer çalışmalarının sürdüğünü belirten Ertuğrul Sağlam, ''Şuanda kadromuzda bulunan oyuncuların motivasyonunu bozmamak için transferde kimin gideceği ve geleceği konusunda isim telafuz etmiyoruz. Böyle bir yol izliyoruz. Ama devre arasında takıma oyuncu ihtiyacımız olacak dolasıyla bu takviyeyi sağlıklı yapabilmek için transferleri kendimiz izliyoruz, transferde hem kulübümüzün hemde başkanımızın fedekarlığıyla Beşiktaş'ın hedefleri doğrultusunda katkı sağlayacak oyuncuları alacağız.'' diye konuştu.- ''MEHMET TOPUZ VE GÖKHAN ÜNAL ÇOK PAHALI'' -Borsaya ismi bildirilen Holosko ve eski oyuncuları Mehmet Topuz ilse Gökhan Ünal'ın transferleri hakkında da konuşan Sağlam, ''Holosko iyi bir oyuncu, herkesin beğendiği bir oyuncu biz de tabiki kadromuzda görmek isteriz. Ayrıca Mehmet Topuz ve Gökhan Ünal benim kardeşim. Onlar üzerinde çok emeğim olduğuna inanıyorum bugünlere geldilerse. Görüşüyoruz, onlarda arayıp hal hatır soruyorlar. Böyle bir dostluğumuz var. Bu iki futbolcuya yurt dışından gelen teklifler ve önerilen ücretlere bakınca, bizler takımımıza katkı yapmaya çalışıyoruz ama birde olayın ekonomik boyutu var. Dolasıyla kendi kulübümüzün gerçekleriyle yüzleşip o şekilde isteklerde bulunmayız. Makul ve mantıklı istekleri yönetimizmize iletmek durumundayız. Bu transferlerin kulübümüz çerçevesinde çok mantıklı çok kabul edilebilir gerçekci olduğunu düşünmüyorum'' dedi.- ''KİŞİLİKLİ, KARAKTERLİ OYUNCULARIN ÇIKMA ZAMANI'' -Takımın zor bir dönemden geçtiğini ve küçük bir kriz yaşadığını ifade eden Ertuğrul Sağlam, karakter ve kişilik sahibi oyuncuların ön plana çıkma zamanı olduğunu açıkladı. Sağlam sözlerini şöyle sürdürdü.

''Kişilikli ve krakterli futbolcular bu yaşadığımız zorlu dönemde ön plana çıkacaklardır. Bu tür kriz anlarında sorumluluk alması gereken insanlar olacaktır. Bugünlerde kişilikli ve krakter sahibi futbolcular kendini belli edecektir.''-''İBRAHİM KAŞ MİLLİ TAKIMA FEDA OLSUN'' -Ertuğrul Sağlam son olarak ise milli takımın Bosna Hersek ile oynayacağı maçı değerlendirdi. Milli takımın turu geçeceğine inandığını belirten Sağlam, Norveç maçında sakatlanan futbolcusu İbrahim Kaş için ise milli takıma feda olsun dedi. Sağlam sözlerini şöyle sürdürdü.

''Milli Takım artık son dönemece girdi. Onlara güvenimiz sonsuz. Dualarımız onlarla. Özellikler İbrahim Toraman'ın cezalı ve Gökhan Zan'ın sakat olduğu dönemde İbrahim Kaş'ın da milli takımda sakatlanması bizi üzdü. İbrahim Kaş milli takıma feda olsun. Ülke futbolu menfati açısından bu tür olaylara anlayışla yaklaşıyoruz.'

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious