Sağlam böbreği alındı!

Sağlam böbreği alındı!.18365
  • Giriş : 10.08.2008 / 16:07:00

Bir değil, iki değil, üç değil.. Şimdiki sağlık skandalının adresi Konya! 5 çocuk annesi "Ameliyatta sağlam böbreğimi aldılar" diyor!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Konya"da 5 çocuk annesi Gülizar Durmaz (57), ameliyat olduğu hastanede tümör tespit edilen böbreğinin yerine yanlışlıkla sağlam böbreğinin alındığını iddia etti.

Konya"da yaşayan Gülizar Durmaz (57), AA muhabirine yaptığı açıklamada, Konya Numune Hastanesinde yaklaşık 4 ay önce ameliyat olduğunu ve bu ameliyat sırasında sağ taraftaki tümörlü böbreğin yerine sağlam olan sol böbreğinin alındığını öne sürdü.

Rahatsızlığı üzerine götürüldüğü Başkent Üniversitesi Konya Araştırma ve Uygulama Merkezinde bu durumun ortaya çıktığını savunan Durmaz, "Daha sonra gittiğim Ankara Yüksek İhtisas Hastanesinde yapılan muayenede de yapılan yanlış bir kez daha teyit ettirildi. Bir süre önce bu hastanede yapılan tahliller sonucu tümörlü olan böbreğimden ameliyat oldum. Hastalıklı böbreğimin üçte biri daha alındı. Hastalıklı böbreğimdeki tümör de 1 santim büyümüş" dedi.

Hastalığının ilerlememesi için böbreğinin bir kısmının alındığını ifade eden Durmaz, şunları kaydetti:

"Şu an üçte biri alınan böbreğimle yaşamaya çalışıyorum. Sağlam böbreğim alındığı için yatağa bağımlı şekilde yaşamımı sürdürmeye çalışıyorum. Eşim yıllar önce iş kazası sonucu hayatını kaybetti. Oğlumun biri suçsuz yere öldürüldü. Şimdi de başıma bu iş geldi. Çaresizim... Bir bebek gibi yatağa mahkum hale getirildim. Maddi olarak da yetersizim. Emekli maaşıyla geçinmeye çalışıyorum. Ankara"ya kontrollere gideceğim, ancak parasızlık yüzünden çok sıkıntı çekiyorum. Yetkililerden yardım istiyorum."

-HUKUKİ YÖNDEN HAKLARINI ARIYORLAR-

Gülizar Durmaz"ın sağlık işlemleriyle ilgilenen oğlu Selahattin Durmaz ise yapılan yanlışı öğrendikten sonra Savcılığa ve Sağlık Bakanlığına konuyla ilgili suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Ankara"da doktorların, annesindeki tümör bulunan sağ böbreğinin de alınmak zorunda kalınabileceğini belirttiklerini ifade eden Durmaz, "Hastamız masada kalabileceği için bana tutanak imzalattılar. Annem, yapılan bu hata nedeniyle ileride diyalize bağlı olarak yaşamını sürdürmek zorunda kalabilir. Bu durum, annemin de psikolojisini bozdu"
diye konuştu. Durmaz, hatalı ameliyat yaptığı öne sürülen doktorun kendisini defalarca arayarak hatasından dolayı özür dilediğini de anlattı.

-KONUYLA İLGİLİ İŞLEM BAŞLATILDI-

Konya Numune Hastanesi yetkilileri ise Sağlık Bakanlığı müfettişlerinin konuyla ilgili işlem başlattığını belirterek, "Müfettişler şu anda soruşturmayı sürdürüyor. Oradan çıkacak rapora göre hareket edeceğiz. Müfettiş raporunda izin verilirse disiplin soruşturması açılabilecek" dediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*