Sağlam: Fener maçı bize basamak oldu

Sağlam: Fener maçı bize basamak oldu.12569
  • Giriş : 24.08.2008 / 08:15:00

Gaziantepspor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam, ligin ilk maçında Fenerbahçe'yi yenmelerinin önemli olduğunu belirtirken sonraki maçlar için iddialı konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sağlam, Fenerbahçe maçının ardından yaptığı değerlendirmede, önemli bir iş yaptıklarını, bundan sonra oynayacakları karşılaşmalarda sorumluluklarının daha da arttığını ifade eden Sağlam, ''Bundan sonra daha iyi oynayarak, sahada daha iyi olmak zorundayız. Bunu devam ettirmek zorundayız. Var gücümüzle çalışacağız'' diye konuştu.

İtalya'da kamp yapmalarının nedenlerinden birinin takım oyunu ve ekip anlamında defans olgusunu yerleştirmek olduğunu anlatan Sağlam, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bu takımı oluştururken ekip anlamında, oyuncu portföyünde hepsini yakından tanıyordum. Top kullanmada yeteneklerini bildiğim kadarı ile ekip savunmasında ciddi sorunlar olabilirdi. İtalya'da SS Lazio, Udinese, Yunanistan'dan Larisa gibi takımlarla ciddi maçlar oynadık. Özellikli orada ekip savunmasında çok şeyler kazandık. Oradaki gözlemlerimizi sahaya yansıttık. Fenerbahçe maçında neredeyse ekip anlayışı mükemmeldi. Oyuncularımı yürekten tebrik ediyorum.''

Sağlam, hafta içinde yaşanan bazı olaylara da değinerek, ''Kemal, Olcan ve Mustafa Cevahir Fenerbahçe'ye geri döndü, sonra Olcan ve Mustafa dönerken, Kemal aramıza dönemedi. Gazetelerde yer alan bazı demeçler bana ait değildi. Bu olayın fazla büyütülmemesi gerektiğini, bunların önemli oyuncular olduğunu, ancak hayatın da devam ettiğini dile getirmeye çalıştım. Onlar aramızda olmadan neler yapılabileceğini gösterdik. Bu işler teknik adamları ve futbolcuları ilgilendirmez'' şeklinde konuştu.

Golü atan Brezilyalı Tabata'nın kaliteli ve iyi oyuncu olduğunu vurgulayan Sağlam, ''Daha bizleri yeni tanıyor. Türkiye'yi ve takımları tanıdıkça performansı da artacaktır'' dedi.

Sağlam, hakemin iyi bir yönetim gösterdiğini, hakemleri yargılamalarının işleri olmadığını, onlarında bir insan olarak hata yapabileceklerini vurguladı.

Sağlam, Gaziantepspor efsanesinin henüz dönmediğini, ancak Fenerbahçe maçının öneminin büyük olduğunu söyleyerek, ''7 yıldır bizi yenen Fenerbahçe'yi yendik. Bu galibiyeti Gaziantep halkına armağan ediyorum'' dedi.

Gaziantepspor Kulubü Başkanı İbrahim Kızıl da, haklı bir galibiyet aldıklarını belirterek, ''Bu galibiyet Allah'ın adaletidir. Başka bir şey söylemeyeceğim'' dedi.

ARAGONES'İN AÇIKLAMASI

Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones ise 1-0 Gaziantepspor'un üstünlüğü ile sona eren karşılaşma sonrasında yaptığı açıklamada, Gaziantepspor maçında ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını, orta sahayı iyi kullanan rakibin maçı da kazandığını söyledi.

Galibiyeti Gaziantepspor'un daha fazla hak ettiğini anlatan Aragones, şunları söyledi:

''Öncelikle Gaziantepspor bizden daha fazla hak eden taraftı. Her maçın atmosferi farklıdır. Bugün iyi Futbol ortaya koyamadık ama Şampiyonlar Ligi eleme turunda Partizan maçında ümit ediyoruz ki elimizden gelenin en iyisini yapacağız ve Şampiyonlar Ligi'ne katılacağız. Sıcaklık, her iki takımın oyuncularını da etkileyen faktör oldu. Orta sahada rakibimizin baskısına karşılık veremedik, top çeviremedik, iyi paslaşıp birbirimizi bulamayınca üstünlüğü rakibe verdik. Orta saha hakimiyeti onlara geçti. Orta sahayı kaybedince maçı da kaybettik.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*