Sağlam: Gol turun habercisi

Sağlam: Gol turun habercisi.10403
  • Giriş : 02.08.2007 / 09:29:00

Beşiktaş teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, Şampiyonlar Ligi'nde üçüncü ön elemeye kalacaklarından emin.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sağlam, Moldova'nın Sheriff takımıyla yaptıkları sezonun ilk resmi maçıyla ilgili yorumunda, ''atılan gol turun habecisidir'' dedi. Sağlam ikinci maçın daha kolay olacağını savundu.

Sağlam, Sheriff'i 1-0 yendikleri Şampiyonlar Ligi ikinci ön eleme ilk tur maçından sonra yaptığı açıklamada ikinci yarıda daha üretken olduklarını ve geç de olsa bir gol atarak kazandıklarını söyledi.

"Atılan gol turun habercisidir" diyen Sağlam, "bugün kadromuzda dokuz tane 23 yaşın altında oyuncu vardı. Yıllardır Beşiktaş'ta olan ancak forma şansı bulamayan oyuncularımız sahadaydı. Maçı kazanırken birçok oyuncumuzu da kazandık" dedi.

Sağlam, ikinci maçta Sheriff'in mutlaka gol atmak zorunda olduğunu hatırlatarak, "bu da bizim için avantaj. İkinci maç bu maçtan çok daha rahat geçecek" diye konuştu.

Maçın başarılı isimlerinden Serdar Özkan'a da değinen Sağlam, bu futbolcunun kamp sırasında çok iyi çalıştığını ve performansını daha da arttıracağına inandığını söyledi.

Beşiktaşlı futbolculardan Serdar Özkan, Rodrigo Tello ve Edouard Cisse ve Sheriff'in en dikkat çeken ismi Koutchuk'un maçla ilgili yorumları şöyle:

Serdar: "Hocamın bana verdiği fırsatı iyi değerlendirdim. Gerçek Serdar'ı henüz kimse izlemedi. Gerçek Sardar'ı gösterdiğimde tribünler coşacaktır. 1-0'lık sonuç tur için yeterli değil. Rakibimiz çok kapandı burada. Ama biz orada kazanıp turu geçeceğimizi umuyorum."

Tello: "Elimizden geleni yaptık ama sürekli savunma yapan bir takıma karşı daha fazlasını başarmak zordu. Benim adıma da arkadaşlarıma saha içinde alışma açısından iyi oldu."

Cisse: "Taraftarların desteğine ihtiyacımız vardı ve onların desteğiyle golü atmayı başardık. Bu tip maçları galip bitirmek çok önemli. Halen hazırlık aşamasındayız. Rakip çok iyi kapandı ve oyunu geliştirmek zorlandık. Sonuçta zorlayarak golü bulduk. Fazla atmayı tercih ederdik. İkinci maç çok önemli ama şansımız daha fazla gibi geliyor bana. Çünkü bu kez onlar üzerimize gelecekler."

Koutchuk: "Benim Şampiyonlar Ligi'nde dördüncü tur maçım. Hepsinde sonuna kadar mücadele ettik. Rövanşta da sonuna kadar mücadele edip turu geçmek için elimizden geleni yapacağız. Mümkün olduğu kadar rakibi sahamızdan uzak tutmaya çalıştık. Beşiktaş'ın tehlikeli bir takım olduğunu biliyorduk. İkinci yarıda pozisyon da bulduk ama atamadık."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious