Sağlam; "Maçın hakkını son gol verdi"

  • Giriş : 12.01.2008 / 18:41:00

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam Konyaspor maçı sonrasında yaptığı açıklamada, "Son dakikada attığımız golle kazanmak da güzel. Maçın hakkını son dakikadaki gol verdi de diyebiliriz." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ertuğrul Sağlam saha ve zemin şartlarının elverişli olmadığını belirterek, "Bir defa çok aşırı bir soğuk ve zeminin buz olması, kazanmak isteyen takım için kötü bir ortam yaratıyor ve bugün biz bundan etkilendik. Ama bu şartlarda bile futbolun doğrularını yapmaya çalıştık. Özellikle ikinci yarıda çok güzel şeyler çıktı ortaya. Bunun için futbolcularımızı kutluyorum." dedi.

Sağlam gol yollarındaki şanssızlıktan da yakınarak, "Geçen maç, bu maç ve Vestel Manisaspor maçı dahil son maçlarda çok gol kaçırıyoruz. Kaçan bu gollerde şansszılık da rol oynuyor. Biz pozisyonlara girmeye devam edelim, zamanı gelince yakaladıklarımızı da atacağız ve bu hem biz hem de taraftarlarımız adına çok iyi olacak." dedi.

Son dakikada gelen golün Beşiktaş'ı hak ettiği galibiyete taşıdığını belirten Sağlam, "Son dakikada attığımız golle kazanmak da güzel. Maçın hakkını son dakikadaki gol verdi de diyebiliriz." dedi.

Mert Nobre'yi oyunu değiştirmek adına oyuna soktuklarını belirten Sağlam, "Rakip sahaya oyunu yıkmamızın ardından orada hava hakimiyeti olan Nobre gibi bir futbolcumun olması daha iyi olacaktı. Delgado'da da yorgunluk alametleri vardı. Mert Nobre'yi oyuna alıp Delgado'nun boşalttığı alanı da Serdar'a teslim ederek bu hamleyi yapmnak istedik" dedi.

Saha şartlarının ağır olduğunu belirten Sağlam, "Bu şartlarda Konyaspor'u burada yenmek çok zor. Zeminin buz olması ev sahibi takım için büyük avantaj ama bugün oyunun hakimi bizdik. Kazanmayı hak eden de bizdik." dedi.

Transferde düşündükleri isimlerin olduğunu belirten Sağlam, "'Yanlış isim almaktansa doğru ismi geç almak daha iyidir' diye düşünüyoruz ve arayışlarımızı sürdürüyoruz" dedi.


- KONYASPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ KARAMAN: ''MAÇIN HAKKI BERABERLİKTİ'' -


Bu arada Konyaspor Teknik Direktörü Ünal Karaman daöne geçtikleri maçta sahadan mağlup ayrılmalarının üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, ''Yine de oyuncularımı tebrik ediyorum, çok iyi mücadele verdiler. Son dakika hatta uzatmada yediğimiz golle sahadan yenik ayrıldık bunun üzüntüsünü yaşıyoruz. Maçın hakkı aslında beraberlikti.'' dedi.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious