Sağlam: Nokta transferler yaptık

Sağlam: Nokta transferler yaptık.10403
  • Giriş : 19.06.2007 / 19:36:00
  • Güncelleme : 19.06.2007 / 19:40:15

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, bütün transferlerin onayından geçerek yapıldığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sağlam, Rüştü ve Mehmet Yozgatlı transferleri için Başkan Demirören ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Takımı tanımasına karşın göreve gelir gelmez kadroyu yakından inceleyerek, gerekli analizleri yaptıklarını ifade eden Ertuığrul Sağlam, BJK TV'ye yaptığı açıklamada, "Eksik mevkileri belirledik. Bu mevkilerimizle ilgili çalışmalarımıza hemen başladık. İlk olarak Sporting Lizbon takımında forma giyen Tello alındı. Ben göreve başladığım sırada Tello'nun transferinde belirli bir aşamaya gelinmişti. Ben de 4-5 maçını izleyerek, bize katkı sağlayacak bir oyuncu olduğunu belirttim ve transferine onay verdim" diye konuştu.

"RÜŞTÜ ÖRNEK OLABİLECEK BİR İNSAN"

Teknik direktör Sağlam, Rüştü ve Hakan'ı transfer ederek, kadrolarını iki milli kaleciyle güçlendirdiklerini dile getirdi.

Milli Takım formasını giyen Hakan Arıkan'nın, eksik bölgelerden biri olan kaleye yaptıkları isabetli bir transfer olduğunu vurgulayan genç teknik adam, şunları söyledi:
"Daha sonraki süreçte önümüze bir Runje problemi çıkınca, biz de kaleci pozisyonunda yeni alternatiflere yöneldik. Runje, Türkiye'de Futbol oynamak istemediğini bize belirtince, futbolcunun istemediği ortamda katkı sağlayamayacağını bildiğimiz için kendisiyle yollarımızı ayırdık ve Rüştü ile anlaştık. Bu transfer, yabancı kontenjanımızı boşaltmak bakımından çok faydalı oldu. Rüştü tecrübesi, kişiliği ve karakteri itibariyle takım arkadaşlarına katkı sağlayıp, örnek olabilecek bir insan. Bu transferleri geçtiğimiz sezondan kalan eksiklikleri gidermek açısından yapılmış, yerinde ve tabiri caiz ise nokta transferler olarak değerlendirebiliriz. Bundan sonraki dönemde de transfer çalışmalarımız büyük bir özenle devam edecek."

Ertuğrul Sağlam, sadece adıyla değil, yapacağı katkı ve takımı ulaşmak istedikleri hedeflere taşıyabilecek, kapasitesi ile taraftarı mutlu edecek iki kaliteli oyuncuyu daha kadroya dahil etmenin çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Sağlam, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Herkes şundan emin olsun ki biz bu sene çok transfer yapmadan, doğru yerlere doğru isimleri alarak hem kulübümüzün bütçesini fazla zorlamadan, hem de eksik bölgelerimize transferler yaparak takımımıza katkı sağlamak niyetindeyiz. Şu aşamada yurt içinden transfer düşünmüyoruz. Hedefimiz, birçok kulvarda mücadele edeceğimiz yeni sezonda alternatifli bir kadro oluşturmak. Çalışmalarımız da bu yönde devam ediyor. Bu güne kadar yapılan transferler de bu hedef doğrultusunda yapılmış çok önemli transferlerdir.”

Ertuğrul Sağlam, mevcut kadrodaki futbolcuların yanı sıra yeni transferler, altyapılardaki genç oyuncular ve geçen sezon kiralık olarak farklı takımlarda forma giyen ve gelişme kaydeden oyuncuları, 25 Haziran Pazartesi günü başlayacak ilk kamp döneminde görüp, değerlendireceklerini dile getirdi.

Misyonları gereği, yarışırken üreten, üretirken de geleceğe yatırım yapan anlayışla, genç oyuncularla kadroyu takviye etmek istediklerini kaydeden Sağlam, “Sezon içinde de bu oyunculara yavaş yavaş forma şansı verip hem Beşiktaşımız'a katkıda bulunmalarını sağlamak, hem de Türk futboluna yeni oyuncular yetiştirmek arzusundayız” dedi.

Altyapıdan çıkacak oyuncularla, geçmiş dönemlerde Türk futboluna çok sayıda oyuncu hediye eden öz kaynakları zirveye çıkarmayı istediklerini vurgulayan Sağlam, “Ben bu kaynağın altyapımızda olduğuna inanıyorum. Sadece biraz ilginin yanı sıra yeri gelince gerekli şans da verilirse ben buradan çok büyük faydalar sağlayabileceğimize inanıyorum” diye görüş belirtti.

"SÜPER KUPA ÇOK ÖNEMLİ"

Teknik direktör Sağlam, geçen sezon kazandıkları Süper Kupa'nın, bu sezonun da ilk kupası olduğu için büyük önem taşıdığını ifade ederek, “Geçen sezon olduğu gibi Süper Kupa'yı kazanarak taraftarlarımızı sevindirmek istiyoruz. Süper Kupa'yı aldıktan sonra Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalmak ilk plandaki hedeflerimiz” dedi.

Son olarak Beşiktaşlı taraftarlara seslenen Ertuğrul Sağlam, sözlerini şöyle tamamladı:
"Önümüzdeki sezon çok koşan, mücadele eden, taraftarlarına ortaya koyacağı Futbol anlayışıyla keyif veren, seyir zevki üst seviyede bir takım olacağız. 90 dakika boyunca olumlu yönde heyecanlanan, gireceği bol pozisyonlarla taraftarlarını coşturan bu ekibin, saha sonuçlarının da olumlu olacağına inanıyorum. Çeşitli olumsuzluklara rağmen, genel anlamda sezonu değerlendirirsek, kazanılan Fortis Türkiye Kupası ve ligdeki ikincilik neticesinde de Şampiyonlar Ligi'ne katılma hakkımız var. Ben öncelikle geçtiğimiz sezonki teknik ekibimize ve kadromuzdaki bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious