Sağlam: Puanlar aslanın ağzında

Sağlam: Puanlar aslanın ağzında.11640
  • Giriş : 07.05.2009 / 14:09:00

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, ligde kalan 4 maçı değerlendirirken, "Puanlar aslanın ağzında" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bursaspor Özlüce Tesisleri'nde basın mensuplarıyla bir araya gelen teknik direktör Ertuğrul Sağlam, UEFA yolunda emin adımlarla ilerleyen Bursaspor'un kalan maçlarını ve son durumunu değerlendirdi. Ligin sonu yaklaştıkça zirve mucüdelesi, UEFA mücadelesi ve kümede kalma mücadelesinin de tüm hızıyla devam ettiğini vurgulayan Sağlam, ligde çetin karşılaşmalar olacağını belirtti. Sağlam, "Biz kazandıkça, rakiplerimiz de puan kaybettikçe şansımız yükseliyor. İnsanlar 6 veya 7.'likte mutlu olurken, biz oyuncularımıza daha büyük hedefler gösterdik. Haklı nedenlerle bu hedefleri onların beyinlerine sokmaya çalıştık. Sorumluluk aldılar. Uzak gibi görünün hedefler, bizim için yakalanması kolay hale geldi. Fenerbahçe ile puanımız aynı, Galatasaray ile ise 1 puan var. Onların puan kayıpları devam ettikçe, biz kaybetmeden yolumuza devam edersek, hedefleri yakalamak bizim için kolay hale gelir" dedi.

CUMARTESİ BÜYÜK GÜN
Hafta sonu oynayacakları Konyaspor maçını değerlendiren Ertuğrul Sağlam, "Taraftarımızın desteğiyle 3 puanı almalıyız. Bizim için çok önemli bir karşılaşma. Cumartesi bizim için büyük gün. Yenilmezlik serimizi sürdürmek istiyoruz. Kamuoyunda herkesin konuştuğu, beyinlere kazınacak neticeler almak güzel olacak. Futbolcularımız forma aşkıyla, sorumluluk içinde sahaya çıkarak görevini yapacaktır" dedi. Bugün düşme bölgesinde yer alan iki takıma daha önceki maçlarda puan verdiklerini de anımsatan Sağlam, "Dikkatli olmak zorundayız. Konya'da cezalı oyuncu çok. Puan aslanın ağzında. Hiç bir takım 3 puanı kesin alırım diyerek sahaya çıkamaz. Açıkçası bizim de olaya ciddi bakmamız gerekiyor. Onlar da 3 puan için oynayacaklar. Bu maçta kaybedilecek puan ya da puanların telafisi olmaz. 3 puanın kıymetini biliyoruz. Futbolcularım bu işin de üstesinden gelecektir" dedi.

"FORMA ŞANSI BULANLAR GÜVENİMİ SARSMADI"
Uzun zamandır oynamayanların sakatlıklar yüzünden forma şansı bulduğunu belirten Sağlam, "Kritik dönemde çok eksiğimiz ve sıkıntımız olmasına rağmen forma şansı bulan futbolcularımız benim güvenimi sarsmadı. Onlara çok teşekkür ediyorum. Sıkıntılara rağmen bu haftayı da kayıpsız kapatacağımıza inanıyorum. Ortada bir başarı varsa, bu başarıda en büyük pay oyuncularındır. Sakat ve cezalı durumu geçtiğimiz haftalara kadar iyiydi. Sezon boyunca yaşanmayan sıkıntıları son haftalarda yaşamaya başladık. İvankov cezalı, 6 oyuncumuz sakat. Buna rağmen sıkıntı yaşamayacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*