Sağlam: "Taraftarı coşturmak istiyoruz"

Sağlam:
  • Giriş : 31.07.2007 / 16:17:00

Beşiktaş teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, Sheriff ile yapacakları maçta işi sıkı tutacaklarını söyledi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sağlam, Sheriff Tiraspol ile oynayacakları Şampiyonlar Ligi ikinci ön eleme turu ilk maçında taraftarı coşturacak bir futbolla avantajlı bir skor elde etmek istediklerini söyledi.

Sağlam, Nevzat Demir tesislerinde takım kaptanı İbrahim Üzülmez ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, çok ciddi hazırlandıklarını ve Sheriff'i önemsediklerini söyledi.

Sezonun ilk resmi maçına çıkacaklarını kaydeden Sağlam, "Sheriff takımı, Beşiktaş camiası, kulübü, takımı olarak sezon başında hedeflediğimiz Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne kalmak için geçmemiz gereken iki takımdan biri" dedi.

Sağlam, iki kez izlediği Sheriff'in çok koşan, çok mücadele eden genç bir ekip olduğunu ifade etti.

Beşiktaş teknik direktörü, "bireysel yeteneklerimizin ve oyun kalitemizin üst düzeye çıkması için en az onlar kadar mücadele etmeliyiz" diye konuştu.

Hedeflerinin taraftarlara uzun zamandır beklediği güzel futbolu izlettirmek olduğunu vurgulayan Sağlam, "90 dakika mücadele eden, taraftarını coşturan, bol pozisyon üreten ve gollerle taraftarını coşturacak bir oyun planı hedefledik" dedi.

Sağlam, Trabzonspor'un Avrupa kupalarından elenmesinin Sheriff ile oynayacakları maçlar öncesinde kendileri strese sokması gibi bir durumun söz konusu olmadığını ifade etti.

Takım kaptanı İbrahim Üzülmez, Sheriff Tiraspol karşısında saha ve seyirci avantajını kullanıp, tur için avantajlı bir skor almak istediklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious