Sağlam: Transfer de hata yaptık

Sağlam: Transfer de hata yaptık.12144
  • Giriş : 23.12.2007 / 10:33:00
  • Güncelleme : 23.12.2007 / 10:39:01

Sezon başında aceleci davrandıklarını kaydeden çalıştırıcı, "Gelen oyuncular kötü değil ama bazılarıyla uyum sağlanamadı. Beşiktaş zor dönemi geride bıraktı. İkinci yarı öncesi şampiyonluk için en avantajlı biziz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

SEZONUN ilk yarısını deplasmandaki Vestel Manisaspor galibiyetiyle kapatan Beşiktaş’ta, teknik direktör Ertuğrul Sağlam takımının beklenenin aksine başarılı olduğunu söyledi. Transferde hata yaptıklarını itiraf eden Sağlam, devre arasında bunları telafi yoluna gideceklerini ve ikinci yarıda çıkışa geçeceklerini iddia etti. Sağlam, İstanbul dönüşü uçakta yönetici Halim Aydın ve Behçet Ümitlen ile yaptığı sohbette ilk yarıda istikrarı yakaladıklarını belirtti. Sağlam, "Bu takımda hayat var. Zorlu maçlar yaptık. Şampiyonlar Ligi’nden şanssızca elendik. Liverpool ve Marsilya galibiyetleri asla küçümsenmemeli. Bu arenada 6 puan toplamak yeni bir takım için zor bir olay. Biz bunu gerçekleştirdik" dedi.

Derbiler içeride

Beşiktaş’ın ikinci yarıda daha avantajlı olacağını da sözlerine ekleyen Sağlam, şöyle devam etti: "Derbi maçlarımızı seyircimiz önünde İnönü Stadı’nda oynayacağız. Son maçlarımızı savaşarak kazandık. Taraftarlarımız bize güvenmeyi sürdürsün. Şampiyonluğun en güçlü adayıyız. Çünkü büyük bir Fikstür avantajına sahibiz." Sezon başında yapılan acele transferlerin hatasının bedellerini zaman zaman ödediklerinin itirafını da yapan Sağlam, bu hataların çok fazla abartıldığını dile getirdi. Başarılı hoca, "Transfer listesini, Başkanımız Yıldırım Demirören ve yöneticilerimizle birlikte hazırladık. Ama baktığımızda hata yaptığımızı görüyoruz. Gelen oyuncular kötü değil ama uyum sorunu çektiler. Higuain ve Diatta gibi oyuncular kolay transfer edilmiyor. Ancak, ne onlar bizden ne de biz onlardan bekleneni alamadık" diye konuştu.

Yönetim güvencesi

Yöneticiler de ilk yarı itibariyle hocalarını kutladılar ve "Önemli olan alt yapıya önem vermek. Serdar Özkan, Aydın Karabulut, Batuhan Karadeniz ve İbrahim Kaş gibi oyunculara sınıf atlatmak önemli bir olay. Gençlere inanmak önemlidir. Serdar Özkan muhteşem bir performans yakaladıysa bunda en büyük pay senindir. Gençlere daha çok önem vermeni bekliyoruz. Sana ve ekibine güvenimiz sonsuz. Şampiyon olacağımıza da inanıyoruz" dediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious