Sağlam: "Transfer sürecek"

Sağlam:
  • Giriş : 31.12.2007 / 17:59:00

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, savunma ve orta sahaya birer futbolcu transfer etmek istediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ertuğrul Sağlam, BJK Nevzat Demir Tesisleri’ndeki antrenman sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Holosko’nun dışında başka transfer yapıp yapmayacakları sorusuna Sağlam, "Savunma ve orta saha için birer futbolcu arayışımız var. Bu mevkilerde uzun yıllar Beşiktaş’a hizmet edecek, kişiliği ve karakteriyle camiamıza uyum sağlayacak 2 futbolcu almak istiyoruz. Çok aceleci davranmak istemiyoruz. Çok doğru ismi, doğru şartlarla almanın uğraşı içerisindeyiz" diye yanıt verdi.

Orta sahaya almayı düşündükleri oyuncunun özellikleri ile ilgili soru üzerine de Sağlam, "Orta sahada Caner ile ilgili düşüncemiz vardı ama olmayacak. Bu bölgede kriterlerimize uygun futbolcuyu almak için uğraşacağız" dedi.

Kayserisporlu Mehmet Topuz ile ilgili bir düşüncelerinin olmadığını yineleyen Sağlam, "O oyuncuyla alakalı Kayserispor fikrini sundu ve sezon sonuna kadar olmayacağını bildiğimiz için bir girişimimiz yok" diye konuştu.

"HOLOSKO HAZIR"
Sağlam, yeni transfer Holosko’nun gelişiyle sistemde değişiklik yapıp yapmayacağı sorusuna da, "Sistemde bir değişiklik olmayacak. Bu sezon 4-4-2 uyguladık, birkaç maçta oyuncu tercihinden dolayı 4-3-3’ü uyguladık. Oyuncuya dayalı düzen gibi bir düşüncemiz yok, Uygulamak istediğimiz sisteme zaten Holosko’nun özellikleri uygun" diye cevap verdi.

Holosko’nun fiziksel olarak hazır olduğunu belirten Sağlam, "Zaten lige fazla bir ara verilmedi. Bu nedenle Holosko hazır ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Spor ile oynayacağımız Fortis Türkiye Kupası maçında kendisine görev verebilirim" şeklinde konuştu. Holosko için verilen yüksek miktardaki paranın bu futbolcu üzerinde bir baskı oluşturup oluşturmayacağının sorulması üzerine de Sağlam, "Böyle bir baskı oluşturmayı düşünmüyoruz. Holosko profesyonel bir futbolcu, dışarıdan gelebilecek baskıları da kendi içinde halledecektir" dedi.

2008’DE 2 KUPA
Sağlam, yeni yıl mesajı da vererek, "Yeni yılın tüm dünyada özellikle de ülkemizde barış ve huzur içinde yaşanması en büyük dileğimiz. Ülkemizin, spor alanında uluslararası arenada temsil edileceği 2008’de büyük başarılara imza atacağına inanıyorum" diye konuştu. Beşiktaş camiasının da yeni yılını kutlayan Sağlam, "2008’de Fortis Türkiye Kupası ve lig şampiyonluğu ile taraftarımıza 2 üst düzey mutluluk yaşatmak en büyük amacımız olacak" dedi.

BURAK VE KORAY
Holosko’nun transferi karşılığında takımdan ayrılan Burak ve Koray’a da değinen Sağlam, "Burak ve Koray kişilikli ve karakterli arkadaşlarımız. Çalıştığımız sürece hiç problemimiz olmadı. Umarız böyle bir değişiklik onlar için de bizim için de hayırlı olur" diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious