Sağlam'dan ilginç yaklaşım!

Sağlam'dan ilginç yaklaşım!.13497
  • Giriş : 18.11.2008 / 09:34:00

Beşiktaş'ın Bursaspor beraberliğinin ardından yapılan Ertuğrul Sağlam-Mustafa Denizli kıyaslamasındaki istatistiklere Sağlam'dan ilginç bir yaklaşım geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bu tür karşılaştırmaların basında sürekli yapıldığını ve bunun sık sık tekrarlanmasının doğru olmadığını belirten Ertuğrul hoca, "Yeni hoca ile eski hoca arasındaki rakamsal değerlendirmeler yapılır. Ama bunlar çok önemli değil. Beşiktaş'tan ayrıldığımda ligde namağlup, puan cetvelinde ise lider bir Beşiktaş vardı. Ama önemli olan, şampiyonluk yarışının sürdüğü sırada değil, sezon sonunda takımın lider olmasıdır. Şampiyonluk yolunda puanlar kaybedilir. Kaybedilen puanların yanı sıra rakipleriniz de puan kaybedecektir. Bu nedenle önemli olan zirvede olmaktan ziyade, zirveden kopmadan ligi bitirmektir" dedi.

Bazı takımlardan teklif aldığını söyleyen Sağlam, "Ama idealim yurt dışında bir takım çalıştırmak. Bu kulüp veya Milli Takım da olabilir. İngilizcemi ilerletmek için önümüzdeki günlerde İngiltere'ye gitmeyi planlıyorum" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*