Sağlam'ın ligde kalma hesabı

Sağlam'ın ligde kalma hesabı.12870
  • Giriş : 08.04.2008 / 20:34:00

Gaziantepspor Teknik Direktörü Sağlam, "Matematiksel olarak rahatlamadıkça ipin ucunu bırakmayacağız" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gaziantepspor, Turkcell Süper Lig'de Gençlerbirliği ile oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarına, teknik direktör Nurullah Sağlam nezaretinde başladı.

Futbolcular, Gaziantepspor Celal Doğan Tesisleri çim sahasındaki çalışmaya gruplar halinde koşu yaparak başladı.

Teknik Direktör Nurullah Sağlam, antrenman sırasında yaptığı açıklamada, Ankaragücü'nü yenip rahat nefes almakla birlikte ligde kalmayı henüz garantilemediklerini vurguladı. Nurullah Sağlam, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ligin kalan 5 haftasına iyi bir avantajla girdiğimiz söylenebilir. Ancak, matematiksel olarak ligde kalmayı garantiledik denemez. Matematiksel olarak da rahatlamadıkça ipin ucunu bırakmayacağız. Gençlerbirliği karşısında alacağımız sonuç ve diğer maçların sonuçları, matematiksel olarak da işi garantilememizi sağlayabilir. Bekleyip görmek gerek.''

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal'ın Gaziantepspor'un da teknik direktörlüğünü yaptığı ve Gaziantepsporlu futbolcuları çok iyi tanıdığı, bunun aleyhlerine olup olmayacağının sorulması üzerine Nurullah Sağlam, takımının şu andaki oyun anlayışının Mesut Bakkal'ın dönemindeki oyun anlayışından farklı olduğunu belirtti.

Nurullah Sağlam, ''Futbolcularımı iyi tanıması, neler yapabileceklerini bilmesinin Mesut Bakkal için bir avantaj olacağı söylenebilir. Ancak, bunun çok büyük ve önemli bir avantaj olduğu söylenemez'' diye konuştu.

Nurullah Sağlam, Gençlerbirliği ile oynayacakları karşılaşmada, Deumi ve Özgür Volkan Yıldırım'ın cezalı olmaları nedeniyle görev alamayacağını kaydetti.

-ERGÜN PEMBE'NİN DEĞERLENDİRMESİ-

Gaziantepspor'un tecrübeli futbolcusu Ergün Pembe de açıklamasında, Ankara'ya Gençlerbirliği'nden puan ya da puanlar almaya gideceklerini belirtti.

Gaziantepspor olarak bundan böyle üst sıralar için mücadele edeceklerini ifade eden Ergün Pembe, şöyle konuştu:

''Sahamızda Ankaragücü'nü yenerek rahatladık. Şimdi çok daha rahat bir konumdayız ve üst sıralar için mücadele edeceğiz. Ankara'ya Gençlerbirliği'nden puan ya da puanlar almaya gidiyoruz. Şu an takım olarak iyiyiz. Bozuk saha futbolumuzu belki olumsuz etkileyebilir, Galatasaray bunu yaşadı. Ancak ne olursa olsun, Gaziantep'e puan ya da puanlarla dönmeyi hedefliyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious