Sağlar'dan CHP hakkında şok iddialar

Sağlar'dan CHP hakkında şok iddialar.13875
  • Giriş : 01.10.2008 / 13:27:00

Eski bakan Fikri Sağlar'dan CHP ve Korkut Eken hakkında şok iddialar...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Eski bakan ve Susurluk Komisyonu üyesi Fikri Sağlar, Ergenekon'un siyasetteki rolüyle ilgili şok bir iddia ortaya attı. CHP'den ihraç edilmesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Sağlar, konuyu 'derin' yapılanmaya bağladı. Sağlar, Korkut Eken'in bir sözünden sonra ihraç kararının geldiğini söyledi.

'Parti cevap veremiyor'

Fikri Sağlar, Eken'in kameralara "Bizim ceza almamızı sağlayan Fikri Sağlar'dır. Onunla hesaplaşacağız" dediğini hatırlatırken, "Bu sözden sonra CHP ihraç edilmem için çalışma başlattı. İhraç edilmemin gerekçesini parti yetkililerine sorun, cevap veremiyorlar" diye konuştu.

'Eken istedi, CHP ihraç etti'

Eski vekil Sağlar'dan Ergenekon'la ilgili şok iddia: 'Derin' yapılanmanın, siyasette de uzantıları var. Korkut Eken istedi, CHP de ihraç edilmem konusunda çalışma başlattı.

Eski milletvekili ve Susurluk Komisyonu üyesi olan Fikri Sağlar, Ergenekon'la ilgili çok önemli açıklamalar yaptı. CHP'den ihraç edilmesiyle ilgili inanılmaz iddialarda bulunan Fikri Sağlar, bunu "derin" yapılanmaya bağladı. Sağlar, şunları söyledi: 6 No'lu Devlet Güvenlik Mahkemesi, Susurluk'ta, devlet içinde bir çete yapılanması olduğunu, bu çetenin liderinin de Korkut Eken olduğuna karar verdi. Bunun üzerine Korkut Eken, kameralara, 'Bizim ceza almamızı sağlayan Fikri Sağlar'dır, biz onunla hesaplaşacağız' dedi. İki gün sonra da partim CHP, benim ihraç edilmem doğrultusunda çalışma başlattı. İhraç edilmemin gerekçesini şimdi CHP'ye sorsanız cevap veremiyorlar.

'Erbakan karşı koyamadı'

Sağlar, kontrgerilla ile ilgili Meclis araştırması açılmasını isteyen siyasetçilerin hiçbirinin, siyaset sahnesinde olmadığına dikkat çekti. Susurluk Komisyonu üyesi de olan eski vekil, Ergenekon'un siyasette uzantıları olduğunu savundu. Sağlar, "Özel kuvvetler komutanlarından biri, 'Parlamento'da her partiden milletvekillerimiz var. CHP içinde bile milletvekillerimiz var' itirafında bulunmuştu" dedi. Bir dönem Kültür Bakanlığı da yapan Sağlar, 28 Şubat'ı da Ergenekon'un gerçekleştiridiğini savundu. Sağlar, Necmettin Erbakan'ın 28 Şubat'a karşı koyamadığı için Ergenekon'un güçlendiğini dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*