Sağlığımda hiçbir yere adımı vermeyin!

  • Giriş : 15.11.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Esenyurt Belediyesi tarafından yaptırılan "Recep Tayyip Erdoğan Şehir Parkı" ile 15 tesisin açılışını gerçekleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Erdoğan, açılışın yapılacağı tören alanında AK Parti Esenyurt İlçe Teşkilatı üyesi gençler tarafından karşılandı. Gençler, Erdoğan'a demet demet kırmızı karanfiller verdi. Erdoğan aldığı çiçekleri kendisine tezahürat yapan vatandaşlara dağıttı. Örnek İlköğretim Okulu öğrencilernin çeşitli halk oyunları göstersini beğeniyle izleyen Erdoğan, birara çocukların oyunlarına alkışlayarak tempo tuttu.

Başbakan Erdoğan, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın ardından kürsüye çıktı. Burada konuşan Erdoğan İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin her geçen gün uluslararası toplantılara ev sahipliği yaptığını belirterek, bunun Türkiye'nin yurtdışındaki itibarının artmasına bağladı. Türkiye'nin kalkınması ve medeni ülkeler arasında yer alması için her türlü çabayı sarfettiklerini belirten Erdoğan, İstanbul'un 2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilmiş olmasının önemine dikkat çekti.

Türkiye'nin dört bir yanında yapımı tamamlanan tesislerin hepsine yetişemedikleri için toplu açılışlar yaptıklarını anlatan Erdoğan, bunlardan bazılarına kendi isminin verildiğini dile getirdi. Esenyurt Belediyesi'nen yaptırdığı şehir parkına da kendi adının verildiğini söyleyen Erdoğan, prensip gereği bunu kabul edemeyeceğini ifade etti. Erdoğan şunları söyledi: "Şimdi bu şehir parkına şahsıma bir nezaket göstermek suretiyle gerek Esenyurt Belediye Başkanım gerekse meclis üyesi arkadaşlarım benim adımı vermişler. Değerli kardeşlerim benim bir ahdım var; ben diyorumki benim sağlığımda adımı vermeyin. Bunu defaatle söyledim. Hele hele görevdeyken hiç vermeyin. Ha görevde olmam o ayrı mesele. 'Dostluk o zaman belli olur' diyorum. Bununla ben Necmi kardeşime herhangibir ithamda bulunmuyorum. Yine geçenlerde Ankara'da da Havalimanı'na geliş gayet güzel bir bulvar yapıldı. Bu bulvara da Ankara Büyükşehir Belediyesi sağlolsun benim adımı vermişti. Dedim ki 'Hayır istemiyorum' Bunu değiştirin dedim. Ve sağolsun adını değiştirerek Turgut Özal Bulvarı yaptılar. Şimdi de bu şehir parkına değerli belediye başkanım, değerli meclis üyesi arkadaşlarım tekrar otursunlar, İnşallah ülkemize değişik alanlarda hizmetleri geçmiş, herhangibir ideolojik kavganın içine bulaşmamış, birliğin, beraberliğin her zaman sembolü olmuş bir ismi bulsunlar ve buraya adını versinler diyorum. Bana yapılan jest yapıldı. Bundan dolayı çok çok teşekkür ederim. Sağolun var olun. Aslolan nedir? Baki kalan bu kubbede hoş bir sadadır. At denize balık bilmezse halık bilir. Biz yola böyle devam ediyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious