Sağlık Bakanı, Türk gençlerine özür borçlu

Sağlık Bakanı, Türk gençlerine özür borçlu.8354
  • Giriş : 21.06.2009 / 15:11:00

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın, Bilkent Üniversitesi'nde kendisini protesto eden öğrencileri ''3. dünyacı'' ilan ettiğini savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın, Bilkent Üniversitesi'nde kendisini protesto eden öğrencileri ''3. dünyacı'' ilan ettiğini savunarak, ''Sağlık Bakanı'nı Türk gençliğinden özür dilemeye davet ediyoruz'' dedi.

Çıray, yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:

''Sayın Sağlık Bakanı Akdağ, Bilkent Üniversitesi'nde kendisini Atatürk ve merhum Türkan Saylan'ın posterlerini kaldırarak ve alkışlarla protesto eden gençleri '3. dünyacı' ilan edince, üzülerek ifade edelim ki protestonun dozunun artmasına neden olmuştur. Sayın Sağlık Bakanı milletinin umudu olan gençlerini '3. dünyacı' diyerek protesto tavırlarına gönderme yaparak küçümserken, Atatürk'ün vatanımızı onlara emanet edecek kadar güvendiğini unutmuşa benziyor.

Daha da önemlisi, Sayın Bakan, moral değerleri de olan 3. dünyacılığın ülkemizdeki karşılığı olan Milli Görüş'ten geldiğini unutmamalıdır. Halbuki Sayın Bakan sinirlenmek yerine, büyük Atatürk'le birlikte açılan merhum Saylan'ın posterini görünce, bir Tıp Doktoru olarak, ölmek üzere olan bir kanser hastasına yapılan muamele nedeniyle hükümeti adına özür dileseydi eminim alkışlanırdı. Biz Demokrat Partililer olarak, Sayın Sağlık Bakanı Akdağ'ı Türk Gençliğinden özür dilemeye davet ediyoruz. Sayın Akdağ gençlerden özür dilemezse eğer, onlarla farklı dünyalarda yaşadığını teyit etmiş olacaktır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*