Sağlık Bakanı Akdağ, Ordu'da

  • Giriş : 19.08.2006 / 00:00:00

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sağlık konusunun hükümetin öncelikli konuları arasında olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Akdağ; "Bugün 3 yıl öncesine göre çok ileri bir noktadayız. Hala birçok eksiğimiz var. Çünkü sağlık yılların yetim alanı olarak yıllarca ihmal edilmiş bir alan olarak karşımıza çıkmıştı. Adeta komaya girmiş bir hasta gibiydi. Bugün ciddi bir rehabilitasyon dönemi yaşıyoruz." dedi.
İllerdeki sağlık sektöründeki problemleri yerinde incelemek amacıyla gezilerini sürdüren bakan Akdağ, Ordu'ya geldi. Akdağ, ilk olarak Vali Said Vakkas Gözlügöl'ü makamında ziyaret etti. Akdağ, burada yaptığı açıklamada, son 3 - 4 yılda bütün Türkiye'de olduğu gibi Ordu'da sağlık alanında çok ciddi mesafeler aldıklarını ifade etti.

Sağlıkta dönüşüm programının ülkenin sağlığının geleceğini ve çehresini değiştirdiğini anlatan Akdağ, sağlık konusunun hükümetin öncelikli alanları arasında olduğunu kaydetti. Bu nedenle gelişmelerin sürekli devam edeceğini belirten Recep Akdağ, "Sayın Başbakanımız'ın da desteği ile bu gelişmeler devam edecek. Üç yıl öncesine göre çok ileri bir noktadayız ama hala çok eksiğimiz var. Çünkü sağlık yılların yetim alanı olarak yıllarca ihmal edilmiş bir alan olarak karşımızıa çıkmıştı. Adeta komaya girmiş bir hasta gibiydi. Bugün ciddi bir rehabilitasyon dönemi yaşıyoruz. Sağlık çalışanlarımıza kendi performanslarına göre ek ödemeler yapıyoruz. Uzman helimlerimizin önemli bir bölümü muayenehanelerini kapattı. Tam gün kamuda çalışmaya başladı. Bizde dönüşüm programlarımızın sonuçlarını görmek fotoğrafını çekmek üzere bugün Ordu'dayız. Saha koordinatörlerimiz bütün ilçelerde ciddi bir çalışma yaptılar. Her ilçeyi ayrı ayrı değerlendirdik. Ben de ilde inceleme yapacağım. Ardından geniş bir değerlendirme yapacağız." diye konuştu.

Bakan Recep Akdağ, buradan ayrıldıktan sonra sırasıyla Belediye Başkanı Seyit Torun'u ve AK Parti İl Başkanı Fatih Han Ünal'ı ziyaret etti. Akdağ, ardından sırasıyla Ordu Devlet Hastanesi, Boztepe Devlet Hastanesi, Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne gidecek. Bakan Akdağ, daha sonra TESK Otel'de sağlık çalışanları ile toplantı düzenleyecek. Akdağ, burada meslek kuruluşları temsilcileri ile görüştükten sonra Sağlık Müdürlüğü'nün bilgilendirme toplantısına katılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious