Sağlık Bakanı ölen sağlıkçıyı araştırıyor

Sağlık Bakanı ölen sağlıkçıyı araştırıyor.13634
  • Giriş : 13.06.2009 / 16:50:00

Sağlık Bakanı Akdağ, 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi görev yapan acil tıp teknikerinin, eline iğne batması sonucunda hastalanarak hayatını kaybetmesini bütün boyutlarıyla araştırdıklarını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi acil kliniğinde görev yapan acil tıp teknikerinin, eline iğne batması sonucunda hastalanarak hayatını kaybetmesini bütün boyutlarıyla araştırdıklarını bildirdi.

Akdağ, vatandaşların sağlığına kavuşması için her türlü çabayı gösteren sağlık çalışanlarının bu uğurda hayatları pahasına görev yaptıklarını, böylesine üzüntü verici gelişmelerin yaşanmaması adına her türlü hassasiyeti gösterdiklerini ve göstermeye devam edeceklerini belirtti.

Daha önce bu tür önemli müdahaleler ve hasta takipleri ile ilgili gösterilmesi gereken azami dikkat ve hassasiyeti, genelgelerle sağlık kurumlarına bildirdiklerini ifade eden Akdağ, konu üzerinde titizlikle durmayı sürdüreceklerini iletti. Akdağ, şunları kaydetti:

''Acil tıp teknikeri kardeşimizin ölümünden büyük üzüntü duydum. Bütün sağlık yöneticilerimizi bir kere daha uyarıyorum. Bu konu hakkında acilen soruşturulma başlatılması talimatını verdim. İnsanımızın sağlığına kavuşması için fedakarca çalışan sevgili acil tıp teknikeri kardeşimizin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan üzüntü verici süreci bütün boyutlarıyla araştırıyoruz. Sonuçları kamuoyumuzla paylaşacağız.

Genç, gayretli ve fedakar bir sağlık çalışanımızın hayatını kaybetmiş olmasından duyduğum üzüntüyü bir kere daha ifade ediyor, kendisine Allah'tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına ve 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi camiamıza sabır ve başsağlığı diliyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*