Sağlık Bakanı Recep Akdağ: Halk uyarıları dikkate aldı

Sağlık Bakanı Recep Akdağ: Halk uyarıları dikkate aldı.9050
  • Giriş : 28.06.2007 / 13:51:00

Akdağ, sıcak hava dalgasında vatandaşların uyarıları dikkate aldığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sıcak hava dalgasında vatandaşların uyarıları dikkate aldığını belirterek, ''Bu anlamda medyaya müteşekkiriz'' dedi.

Seçim çalışmaları nedeniyle Erzurum'da bulunan Akdağ, Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti'nde basın temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi.

Sıcak hava dalgasının problemsiz geçmekte olduğunu ifade eden Akdağ, Bakanlık ve valilikler olarak bir dizi tedbirler aldıklarını ifade etti.

Akdağ, vatandaşların da uyarıları dikkate aldığını belirterek ''Sonuçta gerek yaşlı gerekse yüksek tansiyon, böbrek, şeker hastası vatandaşlarımız, ciddi bir problem yaşamadan sıcak hava dalgasını atlattık. Hem vatandaşlarımıza hem de medyaya müteşekkiriz'' diye konuştu.

Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da yanıtlayan Akdağ, ''Sıcak havalarda liderlere neler tavsiye edersiniz?'' yönündeki soru üzerine, kendisinin konunun uzmanı olmadığını, kulak, burun, boğaz uzmanlarının bu konudaki uyarılarına kendisinin de riayet ettiğini bildirdi.

Akdağ, ilgili uzman tavsiyelerine göre, liderlerin özellikle bu sıcak havalarda çok uzun konuşmalarda zaman zaman ara vermeleri gerektiğini, çok soğuk su içmemelerini, bol sıvı ve sebze tüketmelerini önerdi.

Bununla birlikte gerginliklerin de hoş olmadığını ifade eden Akdağ, şunları söyledi:

''Liderlerimiz gerginlikten, bunu oluşturacak söylemlerden kaçınmaları lazım. Çatık kaşlı siyasetten vazgeçmek gerekiyor. Vatandaş da bu durumu sevmiyor.''

Akdağ, iktidarları döneminde Erzurum'a yapılan yatırımlara da değinerek kentte özellikle altyapıda ciddi mesafeler alındığını belirterek Üniversitelerarası Kış Oyunları'nın Erzurum'a alınmasının, Teknokent'in Erzurum'da kurulmasının şehrin çehresini değiştireceğini sözlerine ekledİ.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious