Sağlık Bakanı Recep Akdağ: İnsanımız vatanına bağlıdır

  • Giriş : 14.06.2007 / 22:27:00

Akdağ, ''Bilsinler ki, ülkeyi bölmeye çalışan üç beş soysuz dışında 70 milyon insanımız vatanına, milletine ölesiye bağlıdır.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ''Bilsinler ki, ülkeyi bölmeye çalışan üç beş soysuz dışında 70 milyon insanımız vatanına, milletine ölesiye bağlıdır. Kimse kutsal değerlerimiz üzerinden siyaset yapmasın'' dedi.
Bakan Akdağ, AK Parti Erzurum milletvekili adayları tanıtım toplantısına katılmak için Erzurum'a geldi.
Havaalanında özel bir firmaya ait otobüse binen Bakan Akdağ, adaylarla şehir turu attı.
Şehir turunun ardından Aziziye Düğün Salonu'nda yapılan toplantıda konuşan Akdağ, son dönemde şehit cenaze törenlerinde yaşanan olayları üzüntüyle izlediklerini belirtti.
Türkiye'de birtakım siyaset bezirganlarının kutsal değerler üzerinden siyaset yapmaya çalıştığını ifade eden Bakan Akdağ, ''Bilsinler ki, ülkeyi bölmeye çalışan üç beş soysuz dışında 70 milyon insanımız vatanına, milletine ölesiye bağlıdır. Kimse kutsal değerlerimiz üzerinden siyaset yapmasın'' diye konuştu.
Şehitlerin birlik vesilesi olduğunu vurgulayan Akdağ, şunları söyledi:
''Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da dediği gibi bir damla şehit kanını 550 milletvekiline veya hiç bir mevki ve makama değişmeyiz. Şehitler hepimizin şehitleridir. Şehitlerimize hep birlikte sahip çıkıyoruz. Aziz hatıralarına hürmet ediyoruz. Cami avlularını siyasi arenaya çevirmeye çalışanları milletimize şikayet ediyorum. 1999-2000 yıllarındaki başarısız yönetime ortak olanlar, memleketi uçurumun eşiğine getirenler, bugün AK Parti'yi karalamaya çalışıyor.'' Kendi iradelerini halkın iradesinin üzerinde gören birtakım çevrelerin son dönemde bazı davranışlarda bulunduğunu dile getiren Akdağ, ''Birileri demokrasiden korktuğu için Cumhurbaşkanı seçiminin halkın önünde gerçekleşmesi konusunda fena halde paniklemiş durumdadır'' dedi.
Bu davranışı gösterenlere halkın 22 Temmuz'da cevap vereceğini kaydeden Bakan Akdağ, şöyle konuştu:
''Birileri Cumhurbaşkanı seçiminde nasıl koltuklarını boş bırakıp görevlerini yerine getirmedilerse şimdi de yüce meclisin ortaya koyduğu kararı bir kere daha mahkemeye taşıdılar. Bunlar 22 Temmuzda da mahkeme önünde mi oy isteyecekler? Sandık önlerine konulduktan sonra ne yapacaklar çok merak ediyorum.'' Bazı partilerin eski, çatık kaşlı, kavgacı siyaset anlayışını geri getirmeye çalıştığını kaydeden Bakan Akdağ, ''Bazı parti liderlerinin milletin karşısına çıktıklarındaki tarzlarına, ifadelerine bir bakın. Mahkeme kapısı gibi çatık bir kaşla hareket edip sürekli bizi karalamaya, kavga ortamına sürüklemeye çalışıyorlar. Bunlara kanmayacağız'' diye konuştu.
Akdağ, 22 Temmuz'da yapılacak seçimde milletvekili adayı olamayan AK Parti Erzurum milletvekilleri Mustafa Ilıcalı, Mücahit Daloğlu, Ömer Özyılmaz ve Mustafa Nuri Akbulut'un adlarını okuyarak, teşekkür etti.
Toplantıda, AK Parti Erzurum milletvekili adayı olarak belirlenen Ahmet Er, Muhettin Aksak, Fazilet Dağcı Çığlık, Saadettin Aydın, İbrahim Kavas ve AK Parti Erzurum Milletvekili Muzaffer Gülyurt, kendileri tanıttı.
Öte yandan, adayların konuşması sırasında Bakan Akdağ'ın yanına giden Mülkinaz Yağış, oğlunun işten atıldığını, 26 bin YTL borcu olduğunu belirterek iş istedi.
Bakan Akdağ, bu konuyla ilgileneceğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious