Sağlık Bakanı Recep Akdağ'dan siyasi liderlere sıcak tavsiyesi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'dan siyasi liderlere sıcak tavsiyesi.9050
  • Giriş : 28.06.2007 / 18:20:00

Akdağ, Afrika sıcaklarının etkili olduğu bu günlerde siyasi liderler ile vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Afrika sıcaklarının etkili olduğu bu günlerde siyasi liderler ile vatandaşlara uyarılarda bulunarak, açık havada uzun konuşmamalarını, konuşmalarına ara vermelerini, soğuk su içmemelerini ve bol bol sıvı almalarını tavsiye etti.

Seçim çalışmaları için geldiği memleketi Erzurum'da dünkü esnaf ziyaretleri sırasında gribal enfeksiyon geçiren Sağlık Bakanı Recep Akdağ, çalışmalarına ara vermişti. Bugün ise sabah kahvaltısını Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti'nde basın mensupları ile birlikte yaptı.

Burada basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Bakan Akdağ, aşırı sıcaklara ve siyasilerin mitinglerine dikkat çekti. Siyasi liderlere tavsiyelerde bulunan Akdağ, "Çok uzun konuşacaksanız biraz ara verin. Çok soğuk su içmeyin. İstirahat edin. Bol sıvı tüketin. Ama liderlerin büyük bir kısmı bu konuda idmanlılar. İşin bu tarafı çok önemli. Muhtemelen ses tellerinin de bir idmanı vardır, herhalde. Farkındaysanız alışkın olmayan birinin sesi bağırdığında hemen kısılıyor. Ama liderin sesi hasta olmamışsa kolay, kolay kısılmıyor. Sıcak havalarda miting yapmanın hem meydanları doldurmak açısından hem de konuşan için riski oluyor. Daha serin saatlerde mitingler yapılmalı. Zaten isteseniz de sıcak saatlerde kalabalık toplayamazsınız." diye konuştu.

Bakan Recep Akdağ, sıcak hava dalgasında vatandaşların uyarıları dikkate aldığını da hatırlatarak, bu anlamda uyarıları iyi yapan halkı uyaran medyaya da müteşekkir olduklarını söyledi.

Sıcak hava dalgasının problemsiz geçmekte olduğunu ifade eden Akdağ, vatandaşların da uyarıları dikkate aldığını belirterek, ''Sonuçta gerek yaşlı gerekse yüksek tansiyon, böbrek, şeker hastası vatandaşlarımız, ciddi bir problem yaşamadan sıcak hava dalgasını atlattık. Hem vatandaşlarımıza hem de medyaya müteşekkiriz.'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious