Sağlık çalışanının zihniyeti değişmeli

  • Giriş : 30.11.2006 / 00:00:00

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sağlıkta iş yapmak için öncelikle sağlık çalışanlarının zihniyetini değiştirmesi gerektiğini vurguladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Valilik ziyaretinde bir takım açıklamalarda bulunan Bakan Akdağ, iş yapmada asıl önemli hususun bina ve ekipman olmadığını belirtti.

Akdağ, "İnsana hizmet verilen yerde yani hastane, sağlık ocağı gibi birimlerde en önemli husus mekanın genişliği değil, personelin gönlünün genişliğidir. Hizmet veren personel 'ben mukaddes olan insana hizmet veriyorum. Bunun için güler yüzlü olmam gerekiyor. Gönlümü açarak hizmet vermem icap ediyor. Şefkat ederek hizmet vermem lazım' diyerek bu zihniyeti geliştirmelidir" dedi.

Bu zihniyetin sağlık çalışanlarında oluşması için bir taraftan eğitim, bir taraftan ücretlendirmeyle motive etme, bir taraftan da yaptırım yollarına başvurduklarını söyleyen Akdağ, görevini layıkıyla yapmayanlara yönelik de gerekli hatırlatmaları da yapacaklarının altını çizdi.

4 senedir bu zihniyetin gelişmesi için büyük çalışmalar yaptıklarını aktaran Akdağ, ülkenin kaynaklarının sınırsız olmadığını belirterek, "Bizim gönlümüzde sadece Bingöl'ü değil memleketin 81 ilini yeniden imar etmek var. Batılı ülkelerdeki kadar yatırım yapalım. Ancak hepimiz biliyoruz ki ülkemizin belirli kaynakları var ve kaynakları olabildiğince verimli bir şekilde milletin hizmetine sunmamız gerekiyor." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious