Sağlık çalışanları dikkat

Sağlık çalışanları dikkat.9698
  • Giriş : 20.02.2008 / 13:10:00
  • Güncelleme : 20.02.2008 / 13:14:12

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Genel Kurulu'nun kararı açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

YÖK Genel Kurulu, Türk Sağlık-Sen'in, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sağlık Kurumları işletmeciliği Programının sağlıkla ilgili bir üst öğrenim sayılmasına yönelik talebini sonuçlandırdı.

YÖK'ten sendikaya gönderilen yazıda, ''2547 sayılı Kanun'un 2880 sayılı Kanun'la değişik 43/b maddesi uyarınca, Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı'nın görüşü de dikkate alınarak, ilgili müfredatın incelenmesi sonucunda, Başkent Üniversitesi'ndeki benzer programın üst öğrenim olarak kabul edildiği de göz önünde bulundurularak, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sağlık Kurumları işletmeciliği Programı mezunlarının aldıkları eğitimin, sağlık ve teknik hizmetler sınıfındaki personel için bir üst öğrenim sayılmasına karar verildiği'' bildirildi.

-''40 BİN SAĞLIK ÇALIŞANINI İLGİLENDİRİYOR''-

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, yaptığı açıklamada, Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programının, sağlıkla ilgili bir üst öğrenim sayılması için uzun süredir mücadele verdiklerini söyledi.

Taleplerinin olumlu karşılanmasından duydukları memnuniyeti dile getiren Kahveci, yıllardır yaşanan mağduriyetin böylece son bulduğunu belirtti. Kahveci, yaklaşık 40 bin sağlık çalışanını ilgilendiren YÖK'ün bu kararının, düzenleyici kurum olan Sağlık Bakanlığı'na da gönderileceğini söyledi.

Sendika olarak kendilerinin de Sağlık Bakanlığına bir yazı yazdıklarını anlatan Kahveci, yazıda söz konusu karar gereği bu programı bitiren personelin intibaklarının yapılarak özel hizmet tazminatı ve diğer yan ödemelerinin yükseltilmesini istediklerini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious