Sağlık çalışanları eylem yaptı

  • Giriş : 17.01.2006 / 00:00:00

Sosyal güvenlik kuruluşlarının Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastanelere olan borcundan dolayı döner sermaye gelirlerinin kesilmesi İstanbul'da sağlık çalışanları tarafından protesto edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

"Kamu personel reformuna hayır, Eşit işe eşit ücret, Ankara'nın taşına bak memurun maaşına bak" yazılı dövizler taşıyan grup adına basın açıklamasıTürk Sağlık-Sen İstanbul 1 No'lu Şube Başkanı Mahmut Akman tarafından yapıldı. SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı'nın Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastanelere olan borçlarını ödememesi yüzünden döner sermaye gelirlerinin kesildiğini kaydeden Akman, "İstanbul'da 5 ve 6 ayı kapsayacak şekilde bu gerekçeyle döner sermayeler ödenmemektedir. Sağlık sektörünü ayakta tutan döner sermaye gelirlerinin kesilmesi sağlık sistemini işleyemez hale getirecektir. Hastaneler elektrik su masraflarını bile karşılayamaz hale gelerek icralık olmaya mahkum edilmiştir. Döner sermayeden alacakları paylar aylardır ödenmeyen sağlık personeli ise borçlarını ödeyemez duruma gelmiştir." şeklinde konuştu.
Sağlık Bakanına çağrıda bulunan Mahmut Akman, bir an önce hatadan dönülerek döner sermaye gelirlerinin ödenmesini istedi.
"Unakıtan İstifa " şeklinde sloganlar atan sağlık çalışanları daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious