Sağlık çalışanlarına iyi haber

Sağlık çalışanlarına iyi haber.10363
  • Giriş : 28.04.2009 / 11:11:00

Sağlık çalışanlarının yemek ücreti sorunu ile ilgili yürütülen temaslar olumlu sonuç verdi..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Genel Başkanı Mahmut Kaçar, Başbakanlık ve ilgili bakanlıklar nezdinde yürüttükleri yoğun temaslar neticesinde çözüme kavuşturdukları yemek ücreti sorunu ile ilgili yönetmelik değişikliğinin yürürlüğe girdiğini belirtti.

Kaçar, Devlet Memurları Yiyecek Yönetmeliği'nde yapılan değişikliğin içeriği hakkında açıklamada bulundu. Yataklı tedavi kurumlarında 24 saat esasına göre çalışan personelden Maliye Bakanlığı'nın 11 Mart 2008 tarihli genelgesine dayanılarak bir yılı aşkın süredir yemek ücreti kesintisi yapıldığını hatırlatan Kaçar, "Sağlık-Sen'in girişimleri sonucu söz konusu yönetmelik değişikliğinin yürürlük tarihi 1 Ocak 2008 olarak gerçekleştirilmiştir. Böylece çalışanlardan bugüne kadar kesilen yemek ücreti bedelleri hak sahiplerine geri ödenecektir" dedi.

Düzenlemenin üniversite hastanelerinde çalışanları da kapsadığını kaydeden Kaçar, ücretli yemek uygulamasının sona ermesini, sendikal mücadelelerinin etkinliği ve önemi açısından çok değerli bir kazanım olarak gördüklerini söyledi. Kaçar, "Yemek ücreti uygulamasına karşı ilk davayı açarak başlattığımız mücadelemizi, çözüme kavuşturmanın mutluluğu ve haklı gururunu yaşıyoruz. Sağlık-Sen'in hizmet sendikacılığıyla gelen bu kazanım, tüm sağlık çalışanlarına hayırlı olsun" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*