Sağlık ocağı kenelerin istilasına uğradı

Sağlık ocağı kenelerin istilasına uğradı.16717
  • Giriş : 24.05.2008 / 20:47:00
  • Güncelleme : 24.05.2008 / 20:49:22

Van'ın Gürpınar ilçesine bağlı Güzelsu köyü sağlık ocağı kenelerin istilasına uğradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kene ölümlerinin duyulmasından sonra köylüler endişeye kapılmasına rağmen sağlık işlemlerini ocakta görmeye devam ediyor.

Sağlık ocağının duvarlarından, tavanlarına, perdelerinden her yerinde kenelerin görülmesi üzerine sağlık ocağından çalışan görevliler tarafından Gürpınar Sağlık Grup Başkanlığı'na bildirdi. Gerekli adımın atılmaması üzerine bu kez Grup Başkanlığı'na kene örnekleri gönderildi. Sağlık ocağı çalışanları şimdi ilgililerin bunun gereğini yapmasını bekliyor.

Köy Muhtarı Mehmet Ali Polater, sağlık ocağının çatışından en az 4 ton güvercin gübresinin olduğunu belirterek, ocağı basan kenelerle ilgili kendisinden ziyade Sağlık Grup Başkanlığı ve görevli 13 personelin gerekli girişimleri yapması gerektiğini söyledi. Sağlık Ocağı'nda vatandaşların iğne ve sağlık işlemlerini yaptırdığını dile getiren Polater, kenelerin zehirli olup olmadığını bilemediklerini ve tüm köylülerin endişe duyduklarını vurguladı. Polater, ilçe kaymakamına gidip sıkıntıyı anlatarak çözüm bulmasını isteyeceklerini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious