Sağlık ocağında yanlış iğne iddiası

Sağlık ocağında yanlış iğne iddiası.8409
  • Giriş : 17.06.2009 / 14:03:00

Antalya'da bir kadın, bel ağrısı şikayetiyle sağlık ocağına götürdüğü eşine yanlış iğne vurulduğu ve eşinin ayağa kalkamama ihtimali bulunduğu iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bahriye Pehlivan, eşi Ahmet Pehlivan'ın 4 Haziranda belinin ağrıdığını ve merkez 1 no'lu sağlık ocağına gittiklerini belirtti.

Sağlık ocağında eşine iğne yapıldığını, eve geldiklerinde eşinin ayağında şiddetli bir Ağrı başladığını bildirdi.

Pehlivan, şöyle devam etti:

''Ağrının artması nedeniyle Eğitim ve Araştırma Hastanesine gittik. Acil servisteki doktor, iğnenin sinirlere veya kasa denk geldiğini, bu nedenle Ağrı olduğunu, ağrının 3 haftada geçeceğini söyledi. Birkaç gün sonra eşimin ağrılarının artması üzerine yeniden hastaneye gittik. Bu kez bel MR'ı çekilmesi gerektiğini söylediler. Sosyal güvencemiz ve paramız olmadığı için çektiremedik. Senet yapılmasını istedim, bunu da hastane kabul etmedi. Şu anda eşimin ayağındaki sorunun ne olduğunu ve tekrar kalkıp kalkamayacağını bilmiyoruz. Çünkü tahlilleri yaptıracak paramız yok.''

Antalya Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduğunu belirten Pehlivan, mağduriyetlerinin giderilmesini, sorumluların cezalandırılmasını istedi.

Sağlık ocağının sorumlusu Dr. Fevzi Karakurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yanlış iğne vurulmasının söz konusu olmadığını savundu.

Ahmet Pehlivan'ın sağlık ocağına bacak ağrısı şikayetiyle geldiğini ve nöbetçi doktorun talimatıyla hemşire tarafından Ağrı kesici iğne yapıldığını ifade eden Karakurt, durumun kendilerine intikal etmesi üzerine hastanın evine hemşire gönderdiklerini, hemşire tarafından iğnenin doğru yapıldığının tespit edildiğini iddia etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*