Sağlık personeline bilgisayar

  • Giriş : 15.02.2007 / 00:00:00

300 bini aşkın Sağlık Bakanlığı personeli ile emeklilere düzenlenen bilgisayar kampanyasının ayrıntıları...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Öğretmenler için düzenlenen ve dizüstü bilgisayar piyasasını ciddi biçimde hareketlendiren bilgisayar kampanyasının ardından bu kez, Sağlık Bakanlığı personeli ve emeklilerine yönelik bir kampanya düzenleniyor. Geçen seferki kampanyanın aksine bu kez masaüstü bilgisayarlara da yer verilirken, marka-model çeşitliliğinin de genişletilmesi dikkat çekiyor.

300 bini aşkın Bakanlık personeli ile emeklilere altı markanın sekiz modeli sunuluyor. T.C. Sağlık Bakanlığı, VakıfBank, Intel ve Microsoft işbirliği ile hayata geçirilen “Acil Bilgisayar Desteği” kampanyası, 15 Haziran 2007'ye kadar sürecek.

Kampanya kapsamında satılan bilgisayarlarda, Intel'in yeni işlemcisi Core 2 Duo ile Microsoft'un Vista işletim sistemi ile ve 2007 Microsoft Office'inin Türkçe ve İngilizce sürümleri kullanılıyor.Wintel platformunun en güncel şeklinin kullanılması, Türkiye'de bu tür kampanyalarda günü geçmiş teknolojilerin pazarlandığı eleştirilerine yanıt oluşturacak şekilde şiddetle vurgulandı.

Proje kapsamında farklı fiyat ve konfigürasyonda 4 masaüstü ve 4 dizüstü bilgisayar modeli olmak üzere toplam 8 ayrı seçenek bulunuyor. Kampanyadaki bilgisayarların masaüstü modelleri Casper, Dell (Kont Bilgisayar) ve HP (Sentim Bilişim Teknolojileri) tarafından, dizüstü modelleri ise Vestel, Fujitsu Siemens (Yönsis) ve Toshiba (TNB) tarafından sunuluyor. Sunulan tüm ürünler peşin, VakıfBank kredi kartları ya da bireysel kredi kullanılarak alınabiliyor. 24 aya varan taksit seçeneğinin sunulduğu kampanyada ürünleri satın almak için Türkiye genelindeki Vakıfbank şubelerine ve www.vakifbank.com.tr adresine başvurulabiliyor. Ayrıca 444 0 724 numaralı VakıfBank Çağrı Merkezi’nden de detaylı bilgi alınabiliyor.

Projede masaüstü bilgisayarlar için 479 USD’den 1163 USD’ye kadar, dizüstü bilgisayarlar içinse 867 USD’den 1136 USD’ye kadar fiyat aralıkları mevcut.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious