Sağlık sektörü bilgi paylaşımı için bir araya geldi

  • Giriş : 09.05.2006 / 00:00:00

Sağlık Sektörüne yeni bakış açıları getirmek ve bilişim yatırımlarında en doğru çözümlerin kullanılmasını sağlamak amacıyla düzenlenen “Sağlık Sektörü Değerlendirme Programı” Sürat Teknoloji ev sahipliğinde gerçekleşti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sektöre ilişkin gelişmelerin ve değişimlerin paylaşıldığı, mevcut uygulamaların değerlendirildiği, bilgi ve birikimlerin sektöre nasıl yansıtılacağına ilişkin başlıkların ele alındığı toplantıda sağlık sektöründe faaliyet gösteren kurum yöneticileri, IT yöneticileri ve sektöre çözüm üreten bilişim şirketlerini bir araya getiren toplantı sektör açısından bir ilk oldu.


Hastaneler Bilişime yatırım yapıyor.


Veri madenciliği yöntemleriyle verimliliği artırmak, bilgiye dayalı birikimleri korumak, iletişim ağlarının bütünlüğünü ve güvenliğini sağlamak, bilişim altyapılarını sürekli çalışır tutmak, IT yöneticilerinin gündeminde olan ana konuların başında gelmekte. Alanında uzman yetkililerin görüşlerine yer vererek sektörü bilinçlendirmek ve sağlık kuruluşlarının IT departmanlarında yaşanan gelişim ve değişim başlıklarının, sektördeki ilgililerle sıcak bir ortamda paylaşıldığı toplantı sektör açısında önemli bir gelişme oldu. Kurumsal zekanın oluşmasında IT yöneticilerinin rolü, bireysel tecrübeleri kurumsal tecrübelere dönüştüren mekanizmalara ev sahipliği yapacak teknik altyapı ve sektördeki iş zekası tanım ve yaklaşımları da değerlendirildi

IT yatırımlarının hangi eğilimde olduğu ve gelişmiş ülkelerde sağlık sektöründeki bilişim teknolojilerini de ele alarak Sağlık kurumlarında, IT alt yapısının çok önceden planlanması ve yönetilmesi gereken bir sistemler bütünü olduğu üzerinde duruldu. Bilgi/hizmet üreten ve bunu stratejik avantaja dönüştürme hedefinde olan sağlık kurumlarının mutlaka bir bilişim teknolojisi uygulama politikası olması gerekliliği, alanında uzman yetkilerce değerlendirildi.

IT yöneticileri ve idarecilerinin sektöre yaklaşımlarının değerlendirildiği “Teknoloji Günleri ” adlı toplantıyla bir araya gelen sağlık kuruluşları yöneticileri bu tür organizasyonların ortak faydalar açısından önemine dikkat çekerek benzer organizasyonların periyodik olarak düzenlenmesinin sektör açısından çok faydalı olacağı sonucuna vardılar.

Gelişim ve değişimin nabzını tutmak amacıyla düzenlenen yuvarlak masa toplantısına katılan American Hastanesi, Memorial Hastanesi, Medicana, 29 Mayıs Hastanesi, Medipol, Sema Sağlık, Dentistanbul ve Alman Hastanesi-Universal Group yöneticileri bu birliktelikten çok mutlu olduklarını belirtiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious