Sağlıkçıların beklediği protokol imzalandı

Sağlıkçıların beklediği protokol imzalandı.15908
  • Giriş : 08.06.2009 / 17:10:00

Türk Sağlık-Sen Genel Merkezinin kararlı çalışmaları neticesinde imza aşamasına gelen ve çalışanların merakla beklediği protokol nihayet imzalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Anadolu Üniversitesinin bu yıl eğitime başlayamayacak olması dolayısıyla YÖK, lisans tamamlama için üç ayrı üniversiteye yönlendirme yaptı. Sağlık Bakanlığı, bu üniversitelerle protokolü imzaladı.

Ebelik bölümü mezunları Erzurum Atatürk Üniversitesinde, Hemşirelik (Sağlık Memurluğu) bölümü mezunları Samsun 19 Mayıs Üniversitesinde ve Sağlık Eğitim Enstitüsü Mezunları Malatya İnönü Üniversitesinde lisans tamamlama yapacak.

Lisans tamamlama yapmak isteyen personel, bağlı bulundukları İl Sağlık Müdürlüklerinin internet sitesi aracılığıyla kayıt için müracaata bulunacak.

Lisans tamamlama yapacak personele eğitimler Ahmet Yesevi Üniversitesinde olduğu gibi Uzaktan eğitim sistemiyle internet üzerinden verilecek. Ders notları basılı olarak gönderilmeyecek, internet üzerinden öğrencilere ulaştırılacak.

Sağlık Eğitim Enstitüsü mezunları bu yıl ve önümüzdeki yıl lisans tamamlama için başvuru yapabilecek. 3+1 lisans tamamlama yapan öğrenciler 2 yıl, 2+2 lisans tamamlama yapan öğrenciler ise 4 yıl içinde eğitimlerini tamamlayacak. Bu sürede mezun olamayanların okulla ilişikleri kesilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*