Sağlıklı bir karar alınamadı

Sağlıklı bir karar alınamadı.4913
  • Giriş : 26.12.2006 / 00:00:00

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Kulüpler Birliği toplantısını, sağlıklı bir karar alınmadığı için terkettiklerini belirterekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe Kulübü'nün, toplantıya "teşrif" etmediğini, sitelerinde duyurdukları açıklamada da, "Türk futbolundaki gerçekleri izah ediyoruz, kulüpler sağlıklı bir karar alamayacak" denildiğini hatırlatan İbrahim Hacıosmanoğlu, "Gelinen noktada sanki onlar haklı olmuş gibi bir ortam var. Sağlıklı bir karar alınamadı" dedi.

Türk futbolundaki genel kaosun ortadan kalkması için öneride bulunduğunu belirten Hacıosmanoğlu, "Futbol Federasyonu'nun mali genel kurulundaki delegasyonunun, seçim olması için orada karar vermesi önerisinde bulunduk. Haluk Ulusoy'u da bu konuda ikna etmiştik. O delegasyona saygı duyma adına, yine aynı kararı delegasyonun vermesi gerektiğini düşündük. Bu noktada görüş birliğine varamadık. Biz de görüş birliğine varamadığımız noktada, toplantıdan ayrılma gereği duyduk. Bu kararı, toplantı için vekaletlerini aldığım Gençlerbirliği, Gaziantepspor ve Beşiktaş kulüplerinin başkanlarıyla görüşüp aldım" diye konuştu.

Hacıosmanoğlu, toplantıda alınan kararın tavsiye özelliğini taşıdığına dikkat çekerek, "Bağlayıcı değildir. İmza toplanıp genel kurul kararı alınsa bile 3 aylık süreç var, bu sürecin Türk futboluna hiç katkısı olmaz. Milli Takım maçları var. Biz bunların hepsini dün gece 24.00'e kadar başkan Ulusoy ile görüştük. İyi bir ortamın sağlanması adına mali genel kurulda bu konunun gündeme getirilmesi için ikna ettik, o da kabul etti. Kulüpler Birliği'nin bu yönde alacağı tavsiye kararına uyacağını, yarın yapılacak yönetim kurulu toplantısında deklare edecekti" dedi.

Hacıosmanoğlu, Gençlerbirliği, Gaziantepspor, Beşiktaş, Trabzonspor, Ankaragücü ve Denizlispor'un, Futbol Federasyonu'nun mali genel kurulunda seçim yapılması görüşünde olduklarını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious