'Sağlıklı ve güvenli bir iş ortamı şart'

  • Giriş : 04.05.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı, aynı zamanda iş kaybını önleyecek, üretimin kalite ve verimliliğini de olumlu etkileyecektir" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de teknolojik gelişmeler ve sanayileşmenin, çalışma hayatındaki sağlık ve güvenlik sorunlarını da beraberinde getirdiğini vurgulayan Erdoğan, gerçek anlamda bir kalkınma ve ilerlemeden söz edilebilmesi için üretim sürecinin insani boyutunun da ihmal edilmemesi gerektiğini kaydetti.

Tüm çalışanları; sağlığa zarar verecek etkilerden korumaya, çalışanlara en doğal hakları olan güvenli çalışma ortamını sağlamaya özel önem verilmesini isteyen Erdoğan, şöyle dedi:

"Sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı, aynı zamanda iş kaybını önleyecek, üretimin kalite ve verimliliğini de olumlu etkileyecektir. Bu nedenle hükümet olarak, eğitim ve denetime büyük önem veriyor, işverenlerimizden de çalışanları için sağlıklı ve güvenli bir ortam oluşturmaya gerekli özeni göstermelerini bekliyoruz. Unutmamalıyız ki bu anlamda sağlanacak başarı verimliliği de arttıracak, sadece iş ve işverenlerimizin değil, tüm toplumun menfaatine olacaktır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious