Sahada 6 kişi kalınca hakem maçı tatil etti

Sahada 6 kişi kalınca hakem maçı tatil etti.16150
  • Giriş : 25.11.2007 / 18:17:00

TFF 3. Lig 3. Grup'ta mücadele eden ve yeni transfer olan oyuncularının lisansları Futbol Federasyonu tarafından askıya alınan Ispartaspor, 9 kişi çıktığı Yeni Ereğlispor maçında sakatlanan oyuncularını değiştiremeyince, karşılaşma tatil edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ispartaspor, ligin 13. haftasında Atatürk Stadı'nda Yeni Ereğlispor ile karşı karşıya geldi.

Yeni transferlerinin lisansları Futbol Federasyonu tarafından askıya alınan Ispartaspor, maça 9 kişi çıktı. Hakem Murat Gün Erhan'ın yönettiği maçta Ispartaspor, dakika 3 ve 10'da Nuri, dakika 38'de de İbrahim'in penaltıdan attığı gollerle 3-0 yenik duruma düştü. Ispartaspor'da maçın 15. dakikasında Ulaş, 20. dakikasında Hasan ve 40. dakikasında da Ahmet'in sakatlanması üzerine oyun kuralları gereğince 6 futbolcuyla devam edemeyeceği için karşılaşma hakem Erhan tarafından tatil edildi.

Teknik direktör Cengiz Ocak, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, bugüne kadar teknik heyet ve futbolcular olarak üzerlerine düşeni yaptıklarını, 3,5 aydır para alamamalarına rağmen bunu sahaya yansıtmadıklarını söyledi. Ocak, ''Görev verildi, sahaya çıktık ve mücadelemizi yaptık, ama bugün bizi sahaya çıkaramadılar. Biz de doğru düzgün bir yönetim gelinceye kadar kulübü terk ediyoruz. Sahaya çıkamamak, gerek Türk futbolu, gerekse Isparta adına bir utançtır'' dedi. Futbolcular adına konuşan kaptan Turgut Kul da bugüne kadar para konusunda sıkıntı çektiklerini, ancak bunu sahaya yansıtmadıklarını ifade etti. Kul, Isparta halkının futbolculara sahip çıkmasını isteyerek, yeni bir yönetim gelene kadar kulübü terk edeceklerini belirtti. Maçın tatil edilmesi üzerine Ispartasporlu taraftarlar da yönetimi ve Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman'ı protesto ettiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious