Sahasız takıma saha kapama cezası

  • Giriş : 14.02.2007 / 00:00:00

Erzincan birinci amatör kümede mücadele eden Akyazı Belediyespor'a, geçtiğimiz aylar içerisinde oynanan bir karşılaşmada, kapatma cezası verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Son haftalarda Erzincan amatör küme maçlarında çıkan olaylar sebebiyle, yazılı bir açıklama yapan Erzincan Valisi Ali Güngör, amatör küme maçlarında yaşanılan olaylarda verilen cezalar hakkında bilgi verdi. 12 Şubat 2007 tarihinde yapılan yazılı açıklamada; Futbol sahalarında meydana gelen olaylar ve bu olaylara bağlı olarak hangi takımlara ve futbolculara kaçar maç ceza verildiği açıklandı.

Vali Ali Güngör imzasıyla yapılan açıklamada; "18 Kasım 2006 tarihinde 1. nolu Terzibaba sahasında Akyazı Belediyespor-Çayırlı Belediyespor takımları arasında yapılan Futbol müsabakasında, maçın ikinci yarısında futbolcuların birbirlerine faul yapmasının ardından hakemin kırmızı kart göstermesi neticesinde oyuncular arasında yaşanan münakaşaya seyircilerin de katılması üzerine olaylar çıkmıştır. Akyazı Belediyespor'a 1 maç saha kapatma cezası, 2 sporcusuna 2, 1 sporcusuna 3, 1 sporcusuna 4 ve 1 sporcusuna 5 maç, Çayırlı Belediyespor'un 2 sporcusuna ise 3 maç müsabakalardan men cezası verilmiştir." açıklamasında bulundu.

Akyazı Belediyespor Kulüp Yöneticisi İsmet Beydilli ise yaptığı açıklamada, Akyazı Belediyespor'a ait herhangi bir Futbol sahasının olmadığını, Futbol sahası olmayan bir takıma nasıl, saha kapama cezası verildiğini anlamadıklarını ifade etti.

Kendilerinin yetkili kurullara herhangi sahada Futbol oynayacakları yönünde beyanlarının ve isteklerinin olmadığını ifade eden Beydilli, "Bizim Akyazı beldesinde herhangi bir tescilli Futbol sahamız bulunmamaktadır. Maçlarımızı Erzincan Futbol İl Tertip Komitesinin belirlediği sahalarda oynuyoruz. Sahası olmayan bir takıma nasıl oluyorda kapama cezası veriliyor, bunu anlamış değiliz. Kaldı ki 18 Kasım 2006 tarihinde Çayırlı Belediyespor ile oynadığımız olaylı maçtan sonra, yetkili kurullar bize verilen saha kapama cezasını bildirmemiştir. Ceza alan sporcularımızın listesini ise Terzibaba Sahalarında bulunan ceza tablosundan öğrendik. Bize yazılı bir bilgi gelmedi." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious