Sahile çıkan motosiklere ceza yağmuru

Sahile çıkan motosiklere ceza yağmuru.13717
  • Giriş : 12.07.2008 / 08:28:00

İzmir'in Konak ilçesi, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nda bir motosikletin çarpması sonucu Hasan Hulki Özsakalar'ın (68) hayatını kaybetmesinin ardından Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, alarma geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sadece yayalara ait olan yolda yasak olmasına rağmen gezen motosiklet sürücülerine yönelik uygulama yapan trafik ekipleri kurala uymayanlara 55 YTL para cezası kesti.

Geçtiğimiz Cumartesi günü (5 Temmuz Cumartesi) akşam saatlerinde, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nda meydana gelen kazada sadece yayalara ait olan yolda gezen 35 KLR 64 plakalı motosiklet sürücüsü Engin Yaşar (27), bir otomotiv firmasından servis müdürü olarak emekli olan Hasan Hulki Özsakalar'a arkadan hızla çarparak ölümüne neden olmuştu. Kazanın ardından gözaltına alınan Engin Yaşar çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Vatandaşların da büyük tepkisine neden olan kazanın ardından Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri Mustafa Kemal Sahil Bulvarı üzerinde uygulama başlattı.

Trafik ekipleri, "Motosiklet Giremez" tabelasına rağmen yaya yoluna girerek motosiklet sürücülerine ceza yağdırdı. Yapılan uygulamalarda, motosikletli sürücülerine yaya yoluna girmekten dolayı 55 YTL para cezası kesilirken, sürücü belgelerinden de 5 ceza puan düşürüldü. Emniyet yetkilileri sorumsuzca yaya yoluna girerek insan hayatını tehlikeye atan kişileri yönelik uygulamaların aralıksız süreceğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*