Şahin, Malatya'ya stat sözü verdi

  • Giriş : 01.12.2006 / 00:00:00

Mehmet Ali Şahin, Malatya İnönü Stadı'nın şehrin içinde kaldığını belirterek, şehrin dışında bir stad yapımı için görüş alışverişinde bulunacaklarını söyledi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bakan Şahin, Malatya'nın Futbol sahalarında onarım, tribünler ve soyunma odaları eksikleri bulunduğunu belirterek, "Malatya'ya 4 yılda Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü kanalıyla 6.5 milyon YTL sadece spor için kaynak aktardık. Bundan sonra da aktarmaya devam edeceğiz. Malatya gibi gittikçe sanayisi gelişen bir ilimize yakışır en az 5 bin kapasiteli bir spor salonuna ihtiyaç var." dedi. Şahin, mevcut stadın şehrin ortasında kaldığının altını çizerek, şunları söyledi: "Tıpkı Antalya ve Kayseri'de olduğu gibi vali ve belediye başkanıyla görüşeceğim. Dışarda Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne tahsisli bu stadı yapabileceğimiz bir arazi de mevcuttur. Dışarıya bir stadın yapılması konusuda bir çözüm üretebilirsek diğer illere benzer bir stad yapacağız. Şehrin merkezindeki stadı burayı yapmayı üstlenecek olana devrederiz."

İl Özel İdare, Belediye ve Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nün ortak çalışması ile bu stadın yapılabileceğini belirten Bakan Şahin, kendi hisselerine düşen parayı gönderecekleri sözünü de verdi.

Başbakan Yardımcısı Şahin, İnönü Üniversitesi karşısında yapımı devam eden atletizm kompleksinde incelemelerde bulundu. Bu komplekse çok önem verdiklerini belirten Şahin, "Burada uluslararası atletizm müsabakalarının yapılması mümkündür. Kısa sürede bitirmeyi arzu ediyoruz. Ödenek sorunumuz yok. 2007'nin de bütçesinden yeteri kadar ödenek ayırarak burayı bitireceğiz. Hem ulusal hem uluslararası atletizm müsabakalarını burada yapmak istiyoruz.''diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious