Şahin, sağlam 5 adam istemiş

Şahin, sağlam 5 adam istemiş.10320
  • Giriş : 26.01.2009 / 12:14:00

İbrahim Şahin’in S1 listesindeki isimlerden biri olduğu için tukuklanan Özel Harekatçı Emniyet Amiri Kaynak ifadesinde ‘Şahin bana ‘dış görev var’ dedi. Kabul edince 5 kişilik ekip kurmamı istedi’ dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

SUİKAST TİMLERİ BÖYLE KURULDU

ERGENEKON terör örgütü soruşturması çerçevesinde gerçekleşen 10. dalgada gözaltına alındıktan sonra tutuklanan 10 Özel Harekat polisinin verdikleri ifadeler, İbrahim Şahin'in 'S1' belgesindeki 300 kişilik ekibe dahil ettiği polis ve subaylara 'Dış görev var' diyerek davet gönderdiğini ortaya çıkardı. Son dalgada gözaltına alınan 8 muvazzaf subay ve astsubaydan 7'si, 11 Özel Harekat polisinden de 10'u tutuklandı. Askerler ile polisleri Şahin'le olan bağlantılarının tutuklattığı öğrenildi.

TUTUKLU ÜNİFORMALILAR

ÖNCEKİ gece yarısı adliyeye çıkarılan 5 muvazzaf subay ve astsubaydan biri savcılıkça serbest bırakılırken 4 asker tutuklanarak Hasdal Askeri Cezaevi'ne gönderildi. Dün adliyeye çıkarılan 11 Özel Harekatçıdan Elazığ Özel Harekat Şube Müdürü Ayhan Atabek, Antalya'da görevli Emniyet Amiri Servet Kaynak ile memurlar Fahri Süslü, Muhterem Bağcı, Bülent Güngördü, Mehmet Dalagan, Kenan Temur, Zerran Atik, Kemalettin Balcı ve Murat Çavdar tutuklanarak Metris Cezaevi'ne gönderildi. Bir polis memuru savcılıkça serbest bırakıldı.

ANKARA İSTEDİ

ÖZEL Harekatta görevli emniyet müdürleri ve polislerin ifadelerinde Emniyet Özel Harekat Dariesi eski Başkanvekili İbrahim Şahin'le olan ilişkilerini açıkça anlattıkları ancak resmi bir görev olduğunu düşündükleri için Şahin'le birlikte hareket etmeyi kabul ettiklerini söyledikleri öğrenildi. Tutuklanan en yüksek rütbeli muvazzaf emniyet görevlisi olan Elazığ Özel Harekat Şube Müdürü Atabek, Şahin'le ilgilenmesi tavsiyesinin Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire Başkanı Behçet Oktay'dan geldiğini iddia etti.

İLGİLEN DENDİ İLGİLENDİM

EMNİYET Müdürü Atabek 'İbrahim Şahin 29 Ağustos 2008 tarihinde bir düğüne katılmak için Elazığ'a geldi. Şahin gelmeden önce daire başkanımız Behçet Oktay beni arayarak Şahin'in geleceğini ve kendisiyle ilgilenmemi istedi. Bana Şahin'in telefonunu verdi. Ben de nezaketsizlik olmasın ve daire başkanımızın ricası nedeniyle İbrahim Şahin ile düğün vesilesiyle ilgilendim. Kalacağı yere götürdüm. İbrahim Şahin benden adımı, soyadımı ve telefonumu istedi bende bir kağıda yazarak verdim. Bana yeni bir ekip kurulduğundan bahsetmedi' dedi.

'ATABEK GÖREVLİ'

ALEVİ önderlerinden Ali Balkız'a yönelik suikast eylemi ile ilgili olarak Şahin'de ele geçirilen planda 'DDDD ve EEE'yi Ayhan Atabek görevlendirecek' şeklindeki kayıtla ilgili olarak Atabek 'Benim bu bilgilerden haberim yok. Ne maksatla oraya yazıldı bilmiyorum. Böyle birşey olsaydı benim bu şahıslarla bir şekilde temasım olması gerekirdi. Diğer eylem planları ile herhangi bir ilgim yok' diye konuştu.

Star gazetesi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*