Şahin, Uludağ'daki ölüme el koydu

Şahin, Uludağ'daki ölüme el koydu.9434
  • Giriş : 21.01.2009 / 15:10:00

Hollanda Adalet Bakanı'nın davetlisi olarak bu ülkeye hareketinden önce bir basın toplantısı düzenleyen Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Şahin, tatil yapmak amacıyla gittiği Uludağ'da kaybolan ve donarak ölen Ümit Özgen'in ölümünde ihmalin oluştuğuna ilişkin haberleri kendisinin de takip ettiğini belirterek "Bu tür haberleri bende basından öğrendim. Büyük üzüntü duydum.Bakanlığım bu haberleri ihbar olarak kabul eder ve sanırım ilgili genel müdürlük bir işlem yapacaktır" dedi.

BAYKAL'A YANIT

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin Deniz Baykal'ın Ergenekon soruşturmasıyla ilgili bir meclis komisyonu oluşturulması konusundaki sözleriyle ilgili bir soru üzerine ise şunları söyledi: "Yargıya intikal etmiş konularda yasama organında görüşme yapılamaz. Anayasanın 138. maddesi okunduğunda böyle bir çalışmaya hiç ihtiyaç olmadığını düşünüyorum. Bahsettiğiniz dava şu an yargının elindedir. Nitekim yargılama devam ediyor. Ben her zaman tekrarladığım bir cümleyi bu soru üzerine tekrarlamak durumundayım. Türk yargısı, hakimler ve savcılarımız yasaların kendilerine verdikleri sınırlar içerisinde kendilerine verilen görevi büyük bir titizlikle yerine getiriyorlar. Lütfen hiç kimse hariçten gazel okumasın yargının işine karışmasın. Yargı,yargılama işini yapan yargıç ve savcılarımız ne yaptıklarını biliyorlar, ne yapacaklarını biliyorlar. Herkes kendi işine baksın"

Bakan Şahin, basına "Silopi'de ölüm kuyular" olarak yansıyan haberlere ilişkin bir soru üzerine de ilgili savcılığa bu iddiaları ispatlayacak bir delille gelinmediği kaydederek yer gösteriminin bile yapılması için başvuruda bulunulmadığını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*