Şahin: ''301 ile ilgili çalışmalar bitti"

Şahin: ''301 ile ilgili çalışmalar bitti
  • Giriş : 19.01.2008 / 17:44:00

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, AK Parti Antalya il ve ilçe başkanlarıyla ilin sorunları hakkında fikir alış verişinde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adalet Bakanı Şahin, AK Parti Antalya milletvekilleri Sadık Badak, Mevlüt Çavuşoğlu, Abdurrahman Arıcı, Yusuf Ziya İrbeç, Antalya il ve ilçe teşkilatlarının başkan ve yöneticileriyle AK Parti İl Başkanlığında bir araya geldi.

Şahin, yaklaşık 4,5 saat süren toplantının ardından gazetecilerin, Hrant Dink cinayeti davasının yavaş ilerlediğine ilişkin eleştirileri hatırlatması üzerine, bu tür davaların hemen sonuçlanamayacağını ve sabredilmesi gerektiğini bildirdi.

Bakan Şahin, şunları kaydetti:

''Sanık yakalanmış. Nüfus kayıtlarına göre, yaşı küçük olduğu için çocuk statüsünde yargılanıyordu. Adli tıp, suçu işlediği tarihte yaşının 18'den büyük olduğu şeklinde bir rapor verdi. Şimdi büyük olarak yargılanıyor. Yani bu süre içinde hiçbir şey yapılmadı derseniz yanlış olur. Tabii ki Türkiye'de ceza usul yasası var. Böylesine önemli bir davada yargıçlarımız, savcılarımız kılı kırk yarıyorlar. Önümüzdeki ayın başında zannediyorum üçüncü duruşması yapılacak. Ceza kanunlarımız çerçevesinde sanık, ceza kanunlarında öngörülen cezayla tecziye (cezalandırma) edilecektir büyük bir ihtimalle... Yargılama süreci devam ediyor. Yani bir yılda bu tür önemli davalar bitmeyebilir, bunu anlayışla karşılayacaksınız.''

Bir soru üzerine Türk Ceza Kanunu'nun 301. maddesi ile ilgili çalışmaların tamamlandığını kaydeden Şahin, ''301 ile ilgili çalışmalar bitti. Teklif olarak Meclis Başkanlığına verilecek. Arkadaşlarımız uygun gördükleri zaman, 301 ile ilgili ne tür yenilikler getirildiğini hep birlikte göreceğiz. Metin hazır. Adalet Bakanlığı olarak biz de katkı sağladık'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious