Şahin: Açılışlara yetişemiyoruz

  • Giriş : 24.07.2006 / 00:00:00

Büyükçekmece'de yapımı tamamlanan Gazanfer Bilge Spor Salonu, Spordan sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin tarafından açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından İl Özel İdaresi bütçesinden 1,5 milyon YTL'ye yapımı tamamlanan 2 bin 500 seyirci kapasiteli salonun açılışında, İstanbul Valisi Muammer Güler, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Gençlik Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, İstanbul Gençlik Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar ve olimpiyat şampiyonu eski güreşçi Gazanfer Bilge ile çok sayıda yetkili katıldı.

Açılış öncesinde bir konuşma yapan Spordan sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcı Mehmet Ali Şahin, Türkiye'nin değişik yerlerinde inşaatı tamamlanmış spor tesislerinin açılışlarına yetişememenin üzüntüsü yaşadıklarını söyledi. Yapımı tamamlanan Gazanfer Bilge Spor Salonu'nun ismine yakaşır sporcular yetiştirmesi gerektiğini kaydeden Bakan Şahin, şöyle devam etti:" Dün Sivas'ın Doğanşehir ilçesinde Ahmet Ayık adına düzenlenen turnuvadaydım, bugün de İstanbul'dayım.Gazanfer Bilge ve Ahmet Ayık gibi sporcularımızı alkışlayalım. Spor salonuna Gazanfer Bilge isminin verilmesi bir şükran ifadesidir. Burada bize düşen, Gazanfer Bilge ismine yakışır şampiyon güreşçiler yetiştirmektir"


- "EN İYİ TANITIM SPORDUR" -


Bakan Şahin, sporda elde edilen başarıların bir ülkenin tanıtımına yapılan en büyük katkı olduğunu belirterek, sporu rant ve haksız kazanç alanı olarak görmemek gerektiğine dikkat çekti.

Bir Türk sporcusunun doping kullandığı iddasıyla ceza almasının Türk sporuna ağır bir gölge düşüreceğine vurgu yapan Şahin, sporda haksız rekabete yol acaçak her türlü tutum ve davranıştan kaçınılması gerektiğini ifade etti.

Başbakan Yardımcısı Şahin, uluslararası alanda Türkiye'yi temsil eden sporcuların, 72 milyon Türk insanını temsil etmenin soromluluğu bilincinde hareket etmesi gerektiğini kaydetti.

Adına spor salonu açılan eski dünya, olimpiyat ve Avrupa şampiyonu güreşçi Gazanfer Bilge ise, elde ettiği başarıları çok çalışmaya borçlu olduğunu söyledi. Bilge, genç güreşçilerin, kendilerinin elde ettiği başarılardan daha büyük başarılar elde etmeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious